Umelé kvety ako obľúbená a moderná dekorácia na aranžovanie

Striedanie ročných období nás niekedy oberá o možnosť čerstvých kvetín, ktoré spestria nielen náš exteriér, ale často aj interiér. Kvety sa dokážu postarať o spestrenie miestnosti, kde chýbajú dekorácie a farby. V takomto prípade sa môžete tešiť z umelých kvetov, ktoré sú v dnešnej dobe na nerozoznanie od živých a sú vhodné na aranžovanie do všetkých interiérov.

umelé kvety

Rady pre výber umelých kvetov:

  • využívajte umelé kvety hodiace sa k danej sezóne a ročnému obdobiu, zhotoviť z nich môžete moderné bytové dekorácie,
  • umelými kvetmi a štýlovými doplnkami sa snažte navodiť pozitívnu a útulnú atmosféru, ktorá vám i celej rodine prinesie pocit radosti,
  • pri výbere umelých kvetov, dbajte na súlad farieb s vaším interiérom či miestom, kde chcete kvety umiestniť.

Obľúbená bytová dekorácia

S aranžovaním kvetov môžu začať aj úplní začiatočníci, ktorí s tým nemajú žiadne skúsenosti. S trochou zručností a podľa svojej fantázie a preferencií dokážete zhotoviť aj krásne adventné vence, ktoré budete môcť využívať počas sviatkov. Adventný veniec je neodmysliteľnou súčasťou Vianoc, a tiež jedným z najvýraznejších bytových doplnkov, ktoré sa v našich domovoch v predvianočnom období nachádzajú.

Vedeli ste, že adventný veniec sa pravdepodobne začal používať už v 16. storočí? Skrytý význam nájdeme aj v tvare tohto venca, ktorý je tradične okrúhly, čo znamená, že kruh nemá začiatok ani koniec a symbolizuje teda večný život a večnosť Boha.

Nový trend stavia na jednoduchosti

Patríte k ľuďom, ktorí preferujú jednoduchosť a minimalizmus? V tom prípade by vás určite zaujala možnosť výberu jednoduchého adventného venca bez ihličia. V nadchádzajúcej sezóne budú populárne ozdoby a dekorácie z prírodných materiálov, napríklad veniec dozdobený drevenými prvkami, jednoduché svietniky obklopené šiškami, ozdobnou trávou či konárikmi, jednoducho tým, čo nám príroda nadelila. Nebojte sa kreatívnych riešení, ktoré sú síce netradičné, ale v interiéri budú pôsobiť naozaj vkusne.

Výhodou adventných vencov bez ihličia je to, že tak môžete vyrobiť vkusné a jednoduché vence, pre akékoľvek iné ročné obdobie, stačí len zameniť niektoré z ozdôbok.

Počas jesene môžete kvetiny nahradiť umelými kvetmi a prostredníctvom rôznych naaranžovaných ikebán priniesť do vášho interiéru farby a energiu.

Zdroj obrázku: Ewalds.sk


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu