Vianočné obliečky nesmú vo vašej spálni chýbať

Aj tento rok sa tešíte, ako perfektne vyzdobíte na Vianoce svoj domov? Aj keď do nich ešte pár týždňov zostáva, vy už usilovne pracujete na najrôznejších vychytávkach a ozdobách. Niektoré si možno sami vyrábate, originalita sa predsa cení. Nezabudli ste ale náhodou na výzdobu miestnosti, kam chodíte len vy? Aj spálňa sa môže obliecť do vianočného kabátika.

vianočné obliečky stromčeky

Vianoce si máme užívať

Mnohí z nás sa zdesia zakaždým, keď slovo Vianoce zaznie. Ešte do nich predsa zostáva toľko času. Napriek tomu už sú obchody po strop plné vianočného tovaru, Vianoce na nás kričia aj z každej reklamy. Pritom sú to sviatky pokoja a pohody, ktoré si máme užiť v spoločnosti svojich najbližších. Nezáleží toľko na darčekoch, na upratovaní, na koláčoch, oveľa dôležitejšia je pohodová atmosféra a blízkosť našich najbližších.

Vyzdobte si byt

K tej útulnej atmosfére jednoznačne prispieva vianočná výzdoba. Aj v tomto prípade platí, že menej je niekedy viac, vyzdobte si byt či dom podľa svojho vkusu, nezabudnite si ale zaobstarať aj vianočné obliečky do spálne. Aj tam si predsa môžete sviatky užívať.

Ako vybrať nielen vianočné obliečky?

Tiež máte pocit, že sa z toho robí veda? Stačí si predsa vybrať obliečky, ktoré sa vám páčia, vyprať ich a povliecť. Alebo snáď nie?

Nie, tak to skutočne nestačí. Aj výberu obliečok treba venovať pozornosť, predsa nechcete, aby sa po pár praniach premenilo na nepoužívateľnú handru, farby vybledli, alebo vás v noci škrabalo a hrýzlo. Ako teda na to?

vianočné obliečky hviezdičky

Najdôležitejší je materiál

Pri výbere obliečok patrí medzi základné pravidlá dobre zvoliť materiál. Práve od neho sa totiž odvíjajú pozitívne aj negatívne vlastnosti obliečok ako napríklad savosť, priedušnosť, hebkosť a to, či vás zahreje alebo ochladí. Potom nasledujú rozmery a motív.

  • Klasikou obľúbenou už dlhé roky je bavlna. Také obliečky sa hodia na leto aj zimu, sú priedušné, savé, mäkké na dotyk a znesú aj vysoké teploty prania. Len sa musíte zmieriť s tým, že sa stláčajú, tak ich budete musieť žehliť.
  • Obľúbené sú aj krepové obliečky, pri ktorých sa v pravidelných pruhoch strieda jemná a pokrčená časť. Ich veľkou výhodou je, že sa nežehlia, inak si ale zachovali všetky vlastnosti bavlnených obliečok. Aj krep je totiž bavlna, len inak spracovaná.
  • Na obľube rastie aj novinka poslednej doby, teda obliečky z bavlneného saténu. Sú príjemne lesklé, mäkké, dlho vám vydržia a spať pod ním? To je radosť.
  • Počas chladných nocí oceníte flanelové obliečky z česanej bavlny. Zahrejú, pohladia po tele aj po duši.
  • Na zimu sa hodia aj obliečky z mikroplyšu. Jeho jemné chĺpky nešteklia, ale hrejú, doplniť ich môžete aj o prestieradlo z mikroplyšu.

Viete, že farba obliečok by mala ladiť s ostatným vybavením interiéru, ročným obdobím alebo príležitosťou, na ktoré obliečky vyberáte? Keď ide o to vianočné, sú in farby ako červená, modrá, zelená, strieborná alebo biela. Z motívov potom soby, stromčeky, hviezdičky, vločky alebo vianočné ozdoby v najrôznejšom prevedení.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu