Vonkajšie žalúzie vs. rolety. Čo je lepšie v v domácnosti

Primerané sveto a tepelnú pohodu vyžadujeme v interiéri za každého počasia. V prípade, že je počasie zamračené a daždivé, podmienky v interiéri regulujeme tienením na okne. Tu prichádza na rad otázka, čo je lepšie žalúzie alebo rolety? O hlavných výhodách jednotlivých tienení sa dozviete v článku.

rolety vonkajšie

Žalúzie a ich hlavné výhody pre domácnosť

V mnohých prípadoch vyžaduje moderná domácnosť vyššiu izoláciu od vonkajších rušivých podnetov. Najčastejšie je za tým zvýšený ruch a nepriaznivé zmeny počasia. Za týchto okolností vonkajšie žalúzie ovládame ručne alebo elektronicky, prípadne pomocou veterných a slnečných senzorov. Pre užívateľov vytvárajú priam dokonalý komfort a väčšiu mieru samostatnosti, keďže si pomocou voliteľných lamiel určujú, koľko svetla vôbec pustia do interiéru.

Vonkajšie žalúzie exteriérové prechádzajú modernými inováciami, ako napr. konštrukcie na mieru, montáže na stavby so zabezpečenou prípravou alebo pomocou zdokonaleného termoregulačného efektu. Ich základné výhody spočívajú najmä z nového konštrukčného riešenia. Jedny z najvyhľadávanejších vonkajších žalúzií majú lamely v tvare písmena Z so šírkou cca. 9 cm. Dlhodobý svetelný komfort podporujú pogumovaním. Takto upravené žalúzie sú vhodné na rozsiahlejšie plochy okien.

Hliníkové rolety poskytnú dokonalú tieniacu ochranu

Obľúbenou alternatívou sú vonkajšie hliníkové rolety vyplnené pur penou. Tie sú populárne najmä vďaka ich základnej tieniacej, termoregulačnej a izolačnej funkcie. Majú však aj ďalšiu dôležitú pridanú hodnotu. Je to najmä ich uzatváranie, resp. vytvorenie celistvej plochy, vďaka čomu sa pridáva bezpečnostná funkcia, keďže chránia domácnosť proti vlámaniu. Dostupné sú v rôznych variantoch, taktiež aj s prídavnými integrovanými doplnkami pre väčšiu ochranu a pohodlie.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu