Vyzdvihnite intimitu spálne pomocou glamour stropných svietidiel

Pre spálňu zariadenú v štýle glamour je stropné svietidlo ako šperk. Doplní dekor, zdôrazní jeho individuálny charakter a interiér ešte viac rozžiari. Dokáže takisto zmeniť dojem z prostredia, v ktorom je použitý. Ak ste sa rozhodli zaviesť do svojej spálne zaujímavý glamour štýl, zoznámte sa s tromi typmi stropných svietidiel, ktoré vám pomôžu vytvoriť úžasnú atmosféru.

glamour spálňa a osvetlenie

Stropné svietidlo do spálne v štýle glamour a jeho kľúčové vlastnosti

Každá spálňa v štýle glamour, aj tá najmenšia, by mala mať štýlové stropné svietidlo, ktoré dodá miestnosti krásu a zdôrazní jej rafinovaný charakter. Tento trend sa nesie v duchu lesklých povrchov, ako sklo, krištáľ a kov so zlatým alebo chrómovým náterom. Ak hľadáte stropné svietidlo v štýle glamour, uistite sa, že má povrchovú úpravu zodpovedajúcu tomuto štýlu. Do glamour priestorov sa rovnako hodia krištáľové lustre i moderné stropné svietidlá, najmä tie, ktoré majú strieborné, zlaté a čierne tienidlá. Dôležité je, aby sa trblietali a boli vyrobené s majstrovskou precíznosťou. So štýlom glamour neladia gýčové a lacné doplnky. Vďaka prepracovanému dizajnu je však lampa zvolená do spálne zároveň ideálnym svietidlom aj do obývačky.

Žiarivé tekuté zlato

Spálňa v štýle glamour by nemala byť metaforou k zlatému dažďu. Zlato charakteristické pre tento trend je najvhodnejšie zaviesť v podobe jediného stropného svietidla. Príkladom je dekoratívne zlaté stropné svietidlo s polopriehľadným skleneným tienidlom v zlatom odtieni. Z tienidla visia ozdobné koráliky, ktoré podčiarkujú glamour charakter modelu a očarujúcim spôsobom rozptyľujú svetlo v interiéri. Zlatá žiara prináša účinné osvetlenie priestoru a zmyselnú atmosféru. Takéto výrazné stropné svietidlo do spálne si môžete kúpiť napríklad v e-shope agatanabytok.sk. Ideálne sa hodí do vyšších aj nižších miestností, pretože jej výška sa dá nastaviť.

glamour spálňa a osvetlenie

Extravagantná, ale elegantná čierna lampa

Glamour štýl a čierna farba idú ruka v ruke. Preto je druhou inšpiráciou na osvetlenie exkluzívne stropné svietidlo s čiernym tienidlom zakončeným akrylovými kryštálmi a jednoduchým chrómovým oblúkom. Vyzerá štýlovo a zaujme vašu pozornosť.

Pochrómovaná LED lampa

Treťou inšpiráciou na svietidlo do spálne v štýle glamour je stropné LED svietidlo s moderným tienidlom a chrómovou povrchovou úpravou. Ozdobné koráliky visiace z tienidla nádherne interagujú so svetlom a vytvárajú v interiéri zaujímavú hru odrazov. Zabudovaný systém LED diód zaručuje energeticky úsporné a dlhotrvajúce osvetlenie a vysokú úroveň komfortu. Lampa vydrží svietiť celé roky bez toho, aby ste sa museli starať o výmenu žiaroviek. Najčastejšie vyžarované svetlo má prirodzenú farebnú teplotu približne 4000 K. Navrhnutý dizajn je ideálny pre svetlé glamour spálne.

Aké stropné svietidlo by ste si mali vybrať do svojej spálne?

Odpoveď vás pravdepodobne neprekvapí – záleží len na vás. Každá spálňa je iná, rovnako ako vaše očakávania od vizuálnych a praktických vlastností osvetlenia. Určite by ste mali venovať pozornosť výškovému nastaveniu tienidla. Ak je umiestnené príliš nízko, budete sa oň neustále udierať. Ak sa rozhodnete pre stropné LED svietidlo, nezabudnite venovať pozornosť teplote svetla. Teplé svetlo prispieva k vytvoreniu relaxačnej, útulnej atmosféry. Prirodzený odtieň verne reprodukuje farby nábytku a doplnkov a je vhodný na vykonávanie každodenných činností. Chladné svetlo sa, naopak, najlepšie hodí na toaletný stolík.

Zdroj foto: Kalfa, shutterstock /agatanabytok


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu