Výber správneho oplotenia rodinného domu

Tlačová správa: Výber oplotenia rodinného domu by ste nemali zanedbať. Ide totiž o jednu z najnákladnejších investícií do vašej záhrady, ktorá plní okrem ochrannej aj estetickú funkciu, hlavne v prednej časti pozemku. Dodáva celkovému vonkajšiemu ale aj vnútornému vzhľadu vášho rodinného domu efekt, nakoľko ho vnímame zvonka aj z vnútra.

Oplotenie a materiály

Preto treba vyberať oplotenie, ktoré bude z prednej časti pekné a bude esteticky ladiť s domom, s príjazdovou cestou, chodníkmi a bránkou. Bočné strany a zadná strana oplotenia väčšinou oddeľujú pozemok od susedov, a preto sa očakáva, že budú slúžiť na udržanie súkromia. Avšak pri niektorých pozemkoch zadná strana oddeľuje pozemok od prírody. Tu je už len na vás, či chcete súkromie aj z tejto strany alebo zvolíte výhľad na prírodu.

Pri výbere oplotenia myslite na niekoľko podstatných vecí, ktoré sú však individuálne. Výška a materiál sú asi základnými odrazovými mostíkmi, ktoré riešime ak sa jedná o oplotenie domu. Väčšinou to býva tak, že na prednú časť pozemku si vyberáme krajšie oplotenie ako na bočné a zadnú stranu pozemku.  Pri nižšom oplotení sa veľkosť pozemku vizuálne rozširuje, ale poskytuje slabú ochranu. Pri vyšších oploteniach je naopak pozemok vizuálne viac ohraničený a poskytuje väčšiu ochranu a súkromie. Avšak aj pri nižšom oplotení sa dá dosiahnuť súkromie. Stačí mať vzťah ku starostlivosti o rastliny a vybrať si živý plot.

Ten dokáže byť tvarovateľný podľa vašich predstáv. Rovnako dosiahnuť súkromie vďaka živému plotu aj pri priehľadných oploteniach, ako je pletivo. Pletivo je výhodné oplotenie, nakoľko sa pri jeho osádzaní veľa nenarobíte, je cenovo dostupné a je trvácne,  keďže existujú už aj poplastované pletivá. Keď sa rozhodnete na niektoré miesto osadiť bránku, dá sa s ním ľahko manipulovať. Ak sa rozhodnete pre pletivo, ale nechcete živý plot, no túžite po súkromí, môžete si zaobstarať tieniacu sieť, ktorá má rovnaký účinok a netreba sa o ňu starať.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu