Vyberte si sedačku tak, aby ste boli spokojný

Keď idete vyberať sedačku do obývačky, kde býva viac ako jeden človek, je veľká pravdepodobnosť, že nastanú rozbroje a hádky. Výber sedačky sa spája s množstvom otázok. Najčastejšie otázky bývajú: „Koženú či látkovú? Akú veľkú? Rohovú, rovnú alebo účkovú? Koľko si môžem dovoliť za ňu zaplatiť?“ Toto sú otázky, ktoré sa preženú hlavou každému z nás, keď rozmýšľame o novej dominante našej obývačky. Aké sú však odpovede na tieto otázky?

pohovka a mačka

Koženú alebo látkovú?
Otázka za všetky prachy sveta. Kožená sedačka pôsobí elegantnejšie, je vhodná pre alergikov a vydrží dlhšie. No musíte ju držať ďaleko od tepla, priplatíte si za ňu a nemá na výber z toľkých vzorov, farieb a materiálov ako látková sedačka. Látková sedačka je lacnejšia, musíte sa o ňu viac starať, no môžete si vybrať presne takú, ktorá zapadne do štýlu vašej obývačky. Takže ktorú? Vyberte si tú, ktorá spĺňa viac z vašich požiadaviek.

Veľkosť sedačky a jej tvar
Všetko záleží od veľkosti vašej obývačky. Keď máte malú miestnosť, kúpte si do nej rovnú sedačku, ktorá nebude zaberať veľa priestoru. No keď máte obrovskú izbu, vyberte si rohové sedačky, ktoré môžete dať aj meter od steny. Takto bude vaša obývačka vyzerať útulnejšie a pohodlnejšie. A účkové sedačky? Tie už dnes nie sú veľmi trendy.

Ako je to s cenou?
Toto je veľmi individuálna záležitosť. Musíte si sami navrhnúť, koľko peňazí ste ochotný investovať do novej sedačky. Ale pozor, je dôležité, aby ste sa tejto hranice držali. Maximálne si môžete povedať, že ste ochotný priplatiť si 100 € naviac vtedy, keď objavíte sedačku, po ktorej ste vždy túžili. V niektorých prípadoch je lepšie kúpiť lacnejšiu a menšiu sedačku a prikúpiť k nej farebné pohovky. Takto zariadená obývačka bude vyzerať živo, útulne a cenovo vás to vyjde približne rovnako ako väčší gauč.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu