Whiteboard: Tabuľu na kreslenie zvládnete aj vy!

Určite ste aj vy ako malé deti chceli voľne čmárať po stenách, prípadne mať aspoň dostatočne veľký priestor, na ktorom by ste sa mohli kresliť či tvoriť. Výkresy, rôzne druhy papierov či väčšie tabule dnes nie sú jedinou možnosťou na kreatívne vybláznenie. Pripravili sme pre vás návod, ako si jednoducho vytvoríte tabuľu na kreslenie na stene či drevenej doske.

Deti a maľovanie na stenu

Vytvoriť bielu tabuľu nie je zložité

Pozdáva sa vám taký nápad? Tak zbystrite zrak a prečítajte si, ako si vyrobíte tabuľu alebo tzv. whiteboard priamo u vás doma. Takúto tabuľu môžete vytvoriť na akomkoľvek povrchu, no musí byť hladký, čistý, suchý a ošetrený, aby vás nečakal nemilý výsledok v podobe katastrofy, žltých škvŕn či hrboľčekov.

Náter, náter, náter a ešte raz náter

Whiteboard si môžete vytvoriť napríklad na doske z borovicovej preglejky. Tú najskôr vybrúste, očistite a až potom naneste prvý náter podkladovej farby – použite napríklad univerzálnu bielu farbu vhodnú na akýkoľvek povrch – a nechajte schnúť 4-6 hodín. Potom nasleduje druhý náter, ktorý schne rovnako dlho.

Po preschnutí oboch vrstiev plochu opäť prebrúste a očistite. Až potom ju natrite špeciálnym “whiteboardovým” transparentným náterom Primalex SCRIPTO. Práve vďaka nemu doska získa vlastnosti bielej tabule. Náter nechajte schnúť minimálne 4 hodiny, tento čas však ovplyvňuje aj vlhkosť prostredia, takže pre istotu ho nechajte nedotknutý aj 24 hodín. Počkajte dostatočne dlhú dobu a môžete naniesť aj druhú vrstvu. Po zaschnutí sa na tabuli môžete tvorivo realizovať.

Whiteboard veľký ako stena

Podobne si môžete vytvoriť whiteboard aj priamo na stene. Stačí si očistiť a pripraviť plochu a deň vopred ju natrieť univerzálnou farbou. Na ďalší deň na ňu už len nanesiete dve vrstvy transparentného laku. Výhodou je, že sa pri výbere farieb nemusíte obmedzovať. Podkladovou farbou môže byť akákoľvek vysoko umývateľná farba na stenu. Mimochodom, ak vytvoríte bielu tabuľu na bielu stenu, nezabudnite si jej hranice nejako označiť, aby ste sa vyhli popísaniu steny.
Foto: Bigstockphoto


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu