Ako deti priviesť k pohybu? Venujte sa mu spolu s nimi!

Dychtivosť malých detí po pohybe je rovnako prirodzená ako ich túžba po poznávaní. Avšak spolu s tým, ako deti rastú sa táto potreba znižuje. V neskoršom veku je zvedavá neposednosť vystriedaná posedávaním pri televízore, počítači alebo neustálym kontrolovaním displeja telefónu.

trampolíny

Dnešné deti sa síce vedia zabaviť a koľkokrát rozumejú technike viac ako rodičia, väčšina ich činnosti je však pasívna. Otázkou tak zostáva, ako deťom nenásilne vnuknúť, že samé chcú niečo robiť a tráviť voľný čas aktívne. Pohyb je pre ich život nie len zdravý, ale dokonca nevyhnutný.

Ak skutočne chceme deti priviesť k pohybu,ideálne je venovať sa danej činnosti spolu s nimi. Zdrojom aktívneho pohybu a zdravej relaxácie sa v poslednej dobe stávajú trampolíny. Vďaka vysokej nosnosti dávajú priestor nie len detskému hraniu, ale tiež preťahovaniu svalov dospelých.

Skákanie zlepšuje schopnosť koordinácie pohybu, posilňuje svaly, flexibilitu a aeróbnu kapacitu. Na rozdiel od behania šetria dopady na mäkkú odrazovú plochu kĺby. Skákanie dokonca prispieva k prevencii osteoporózy, pretože vedie ku zvýšeniu kostnej hustoty. Navyše odbúrava stres a podporuje dobrú náladu. Tak hurá spolu s deťmi na trampolínu!

Bezpečná zábava pre malých a veľkých

Historky o nebezpečenstve hroziacom na trampolíne sú v dnešnej dobe našťastie mýtom. Zo skákania sa prostredníctvom unikátne použitých technológii stáva bezpečná zábava a to predovšetkým vďaka precíznemu spracovaniu a detailným modifikáciám materiálov. Najmä na ochranné prvky trampolíny od spoločnosti Marimex je kladený veľký dôraz, preto sú radené medzi najspoľahlivejšie na slovenskom trhu.

Jedným z najvýraznejších bezpečnostných prvkov je vnútorná ochranná sieť, ktorá bráni tvrdému dopadu na zem. Jej výnimočnosť spočíva v umiestnení v tesnej blízkosti skákacej plochy a ochraňuje užívateľov trampolíny pred šliapnutím do pružín alebo nechceným nárazom do stojky trampolíny.

Najlepšia a najbezpečnejšia skákacia plocha je taká, ktorá je vyrobená z odolných a neabrazívnych materiálov s vysokou životnosťou a nosnosťou. Bonusom môže byť tiež špeciálna úprava, ktorá bráni odreniu pokožku pri páde.

Široký výber trampolín rôznych rozmerov a farieb ponúka spoločnosť Marimex. Marimex je špecializovaným predajcom viac než 20 rokov a preto vie, ako zaistiť zábavu na čerstvom vzduchu na vlastnej záhrade. Spoločnosť charakterizuje neustály vývoj pre maximálny komfort zákazníkov. Pravidelne zdokonaľované technológie prinášajú aj pre tohtoročnú sezónu niečo navyše. Aktuálnu ponuku si môžete prehliadnuť na www.marimex.sk, osobne v kamennej predajni v Bratislave alebo u obchodných partnerov spoločnosti.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu