Ako sa zbaviť mravcov v domácnosti, na balkóne, či v špajzi

Mravce sú výnimočné svojou pracovitosťou a obetavosťou. Odnesú niekoľkonásobne ťažší náklad ako sami vážia a mimo jedného prieskumníka hľadajúceho nový cieľ sa môžeme stretnúť s väčšou skupinkou idúcou v línii zámerne, aby sa nestratil správny smer a jeden mohol pomôcť druhému. Takýto objav niekde doma vie poriadne zaskočiť. Bežne sa mravce pohybujú po našich balkónoch, prechádzajú do špajzí k jedlu, cukru a rôznym omrvinkám, k pečivu a neraz sa dostanú aj do iných častí bytu. Skrátka všade tam, kde sú nejaké omrvinky.

Mravce a mravec

Pomáha škorica
Domácim pomocníkom proti mravcom je škorica. Mletá škorica sa môže nasypať na miesta, odkiaľ vyliezajú. Pokojne aj škoricová drť má podobný účinok v prípade umiestnenia na miesta, kde sa pohybujú a odkiaľ vyliezajú. Mravce by mali byť odpudené celkom. Pochopiteľne, najlepšie je celkom upchať a zabezpečiť prístupové cesty. Na mravcov zaberá aj škoricová esencia.

Chémia
Pri vážnych problémov s mravcami existujú biele prášky. Pozor, je vysoko nebezpečné tieto prášky používať mimo domu. Problémom je, že mravce, ktoré robia problémy v záhrade, môžu prinútiť nepozorného záhradkára použiť tieto prípravky na mravce priamo v záhrade. Prášky tohto typu ak sa dostávajú pri polievaní do pôdy môžu prenikať do zeleniny. Pre obsah toxických látok môžu predstavovať veľké riziko. Škorica zaberá aj na mravcov vonku. Väčší rozptyl môžete dosiahnuť pomerom škorice v teplej vode rozmiestnenej starším rozprašovačom s nie veľmi drobnými otvormi na striekanie.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu