Izolovanie domu proti vlhkosti v prípade, a je váš dom krátko po podrezávaní, môže byť v réžií dodávateľskej firmy. Ak dodala službu podrezávania, nepochybne ponúkala a služby ďalšej izolačnej práce, ako je pokladanie lepenky a spojenie do muriva vkladanej izolácie s podlahovou. Tento úkon môže byť náročný najmä v prípadoch okolo rohov, rozvodov, rúrok, v blízkosti zárubní dverí a podobne. V prvom rade však veľmi záleží na tom, aký je materiál v podrezávanom murive, ktorý budete spájať so zvyškom izolácie stavby.
Mäkké izolačné materiály
Za mäkkú izoláciu môžeme považovať mäkké materiály, ktoré je ľahké spájať s hydroizolačnou lepenkou. Najmä keď ide priamo o tento druh lepenky. Pri použití plynového horáka a vysokej teploty je spojenie veľmi ľahké a dokážete vytvoriť priamy uhol a smerovanie priamo k zemi.
Tvrdšie izolačné materiály
Niektoré spoločnosti používajú veľmi tvrdé materiály. Špeciálne plasty zaužívané v Nemecku, sa ohýbajú taktiež za pôsobenia tepla, no vyžadujú si stlačenie a formovanie napríklad s pomocou dosky, alebo tehál. Najhorším spôsobom izolácie, ktorý sa taktiež používa, sú kovové pláty, ktoré nemusia byť v celom obvode stavby. Ich ohýbanie bude komplikované a záleží na vykonávateľovi práce, aby ich umiestnil tak, nech nezavadzajú pri ďalšej práci.
Kompletná izolácia
Úlohou izolácie je zamedziť prístupu vody a vôbec vlhkosti do domu. Preto je potrebná aj izolácia podlahy, keďže samotná podlaha muriva nie je dostačujúca. Voda sa pri starých domoch môže nachádzať pod celou stavbou. Vytvorením izolačnej vane sa zamedzí vzlínaniu vlhkosti do múrov stavby. Vlhkosť tak nebude v múroch udržiavať napríklad ani zateplenie, ktoré by mohlo tvoriť problém a nebude vás ohrozovať ani riziko vysokej spodnej vody, ktoré hrozí napríklad v obciach Podunajskej nížiny a lokálne aj iné lokality v blízkosti riek.
Pred pokladaním lepenky je nevyhnutné natrieť spodný betónový poter tekutým penetračným náterom. Alternatívou je tekutá guma. Výrazný čierny náter, po ktorom bude štetec pre iný účel nepoužiteľný, musí zaschnúť aspoň na pár dní a naň sa nanáša plameňom rozohriata lepenka. Neprechádzajte priamo z podrezávaného materiálu šikmo na zem. Snažte sa vyčistiť priestor po podrezávaní najlepšie ako to ide. Natieraním penetračným náterom si inak roznesiete nečistoty. Vyčistenie je však nevyhnutné aj pre docielenie čo najpresnejšieho 90° uhla nadol. Pri neskoršom pokladaní izolačného podlahového polystyrénu veľmi oceníte, že ho môžete k stene prikladať priamo a nie je neustále nutné vyrezávať presné tvarovanie stúpajúceho polystyrénového panelu.
0 komentárov