7 tipov ako urobiť z vášho balkónu miesto, kde strávite celé leto

Ako vytvoriť balkón snov? Odpoveď nájdete na FAVI. Existuje snáď niečo lepšie než balkón, kde budete chcieť každé ráno raňajkovať, poobede si čítať knižku a večer si vo dvojici vychutnávať pohárik? Máme pre vás niekoľko tipov, ako z balkónu vytvoriť svoju najobľúbenejšiu letnú miestnosť

1. Vyberte si pohodlný nábytok

Drevo, kov alebo plast? Stôl a stoličky alebo radšej pohodlnejšie kreslá? Mrknite sa na Favi, kde nájdete všetko. Ľahko si vyfultrujete, čo potrebujete, a to podľa farby, štýlu, materiálu či ceny.

Možno ste taktiež vždy túžili po húpacej sieti, kde si po obede zdriemnete. Ak na ňu máte vhodný priestor, pridajte si ju na nákupný zoznam.

2. Rastliny

Nič neurobí z vášho balkónu prekrásnu oázu viac ako živé rastliny. Je jedno, či dáte prednosť kvetináčom s bylinkami, alebo rozkvitnutým fuksiám.

Vyberte si na svoje rastliny kvetináče alebo hraníky. Praktické sú určite samozavlažovacie, ale nám sa napríklad páči aj táto lavica s dvomi veľkými kvetináčmi. Rastliny môžete umiestniť na zábradlie, na zem, stenu či ich zavesiť na strop.

3. Vankúšiky

Úplne najlepšie pohodlie vykúzlia rôzne vankúšiky, podsedáky a matrace. Na chladnejšie večery si pripravte aj deku.

Náš tip: vyberte si ľahko udržiavateľné a prateľné materiály.

4. Osvetlenie

Možno vám bude stačiť len sviečka, možno radšej uprednostníte silnejšie svetlo. V tomto prípade sa poobzerajte po vonkajšom osvetlení, pretože má správne parametre. Často nájdete i produkty, ktoré majú solárne napájanie. A nezabudnite: svetelné reťaze sú stále moderné.

5. Podlaha

Máte na balkóne starú podlahu? Nepáči sa vám, že je dlažba behom dňa rozpálená a večer naopak ľadová? Skúste sa porozhliadnuť po niečom novom. Okrem klasických keramických dlažieb sú v ponuke drevené aj plastové podlahy.

6. Gril a riad

Balkóny sú pre grily na uhlie väčšinou nevhodné, dym by susedom určite prekážal. Keď si však zaobstaráte elektrický, nevyjde draho a užijete si ho i na cestách.

Čo sa týka riadu, zlaďte ho do vášho štýlu alebo podľahnite vlne leta, výraznejším farbám a tvarom.

7. Slnečníky

V parnom lete sa budete chcieť vyhnúť priamemu slnku. Poobzerajte sa po slnečníku, markíze alebo plachte. A možno sa vám bude taktiež páčiť tento špeciálny slnečník na balkón.

Či už stojíte na úplnom začiatku navrhovania svojho balkónu, alebo potrebujete len zladiť doplnky, určite si uložte stránky www.favi.sk. Budú sa vám určite hodiť aj neskôr.

 


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu