Bazén môžete mať aj bez stavebných úprav pozemku

Leto pomaly klope na dvere, blíži sa obdobie dovoleniek a trávenia voľného času vonku.  Slnko začína naberať na sile a dáva nám najavo, že neodmysliteľnou súčasťou horúcich dní je kúpanie. Ochladeniu v priezračnej vode a opaľovaniu na nafukovacom lehátku sa v pri popoludňajšom žiarení máločo vyrovná.

Dieťa a bazén

Rozhodnúť sa pre výstavbu zapusteného bazéna ale nie je ľahké a zároveň nie je možné ho vybudovať tak rýchlo. Alternatívou plnohodnotného kúpania sa v tomto prípade môžu stať nadzemné bazény. Nenechajte sa však pomýliť, nejde o nafukovací bazénik pre deti, ale o dôstojnú náhradu zabudovaného bazéna. Na trhu aktuálne nájdete nadzemné bazény s masívnymi konštrukciami, plechovými dielami a pevnými fóliami.

Medzi hlavné výhody nadzemných bazénov patrí jednoduchosť a rýchlosť ich montáže. Nie je potrebné vykonávať žiadne zložité stavebné úpravy pozemku, stačí, aby podlaha bola rovná. Každú sezónu navyše môžete bazén postaviť na iné miesto. Akonáhle je z neho vypustená voda, je možné ho ľubovoľne presúvať. Jedno leto sa môžete kúpať na slnečnej záhrade Vášho domova, druhé napríklad na chalupe v polotieni lesa.

Ďalším podstatným aspektom je cenová dostupnosť týchto bazénov. Oproti zapusteným bazénom tu odpadávajú náklady na výstavbu a materiál. Ich ceny sa pohybujú v radoch stoviek či tisícoch eur.

Vodu v nadzemnom bazéne je tiež ľahšie prehriať, či už pomocou solárnych panelov, plachiet alebo len vďaka vonkajšej teplote. Bezpečnú, čistú, priezračnú ju udržíte vďaka pripojenej filtrácii a priebežnému dopĺňaniu bazénovej chémie, rovnako ako pri zapustených bazénoch.

Vybrať si môžete z kruhových a hranatých bazénov

V ponuke nájdete bazény sezónne, ktoré sa musia na zimu zložiť, ale aj bazény, ktoré môžu byť na záhrade celý rok a stačí ich len zazimovať. K bazénom stojacim vonku naprieč ročným obdobiam patrí kruhový bazén Orlando s pevnou plechovou konštrukciou.

Uspokojenie pre Vašich najmenších zabezpečia bazény Florida, ktoré sa vyrábajú v miniatúrnych prevedeniach. V týchto plytkých obdĺžnikových bazénoch sa o svoje ratolesti nemusíte báť. Pre dospelých existujú kruhové varianty bazénov Florida so šírkou cez 4 metre a hĺbkou 1,2 metra. Oba typy štandardne pozostávajú z kovovej konštrukcie a pevnej fólie.

Najmenej času Vám zaberie stavba bazéna typu Tampa. Stačí len nafúknuť golier, ktorý dodáva bazénu tvar a začať napúšťať. Stúpajúca hladina vody už sama vypne jeho steny z trojvrstvovej fólie. Rozmery sú veľmi podobné ako u vyššie spomenutého bazéna Florida.

Pre extrémistov, ktorí by radi svoju záhradu skrášlili skutočne rozsiahlym bazénom, v ktorom si skutočne pohodlne zaplávajú a na obyčajné osvieženie je ho škoda, môžeme odporučiť velikána Florida Premium. Dĺžkou cez 6 metrov a hĺbkou 1,2 metra ľahko konkuruje aj zapusteným bazénom.

Kde zabezpečíte všetky nevyhnutnosti pre Vaše dokonalé leto ?

Široký výber bazénov a bazénového príslušenstva ponúka spoločnosť Marimex. Marimex je špecializovaným predajcom už viac ako 20 rokov a patrí medzi najväčších dodávateľov tovaru a služieb v oblasti relaxačnej techniky. Spoločnosť charakterizuje neustály vývoj pre maximálny komfort zákazníkov. Pravidelne zdokonaľované technológie prinášajú aj pre tohtoročnú sezónu niečo navyše. Aktuálnu ponuku si môžete prehliadnuť na www.marimex.sk, osobne v kamennej predajni v Bratislave alebo u obchodných partnerov spoločnosti.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu