Blížia sa výstavy Coneco a Nábytok a bývanie

Či už ste odborník alebo len uvažujete o zmene bývania – výstavbe nového či úprave aktuálneho bývania, rozhodne vám stojí za to navštíviť dve najväčšie výstavy na Slovensku, zamerané na túto problematiku. Predstavia sa okrem iného i drevodomy. Počas výstav Nábytok a bývanie v Nitre (7. -12. 3. 2017) a Coneco (22. – 25. 3. 2017) v bratislavskej Inchebe, vám popredný slovenský výrobca drevostavieb M-House zodpovie všetky otázky o drevodomoch. Predovšetkým vás oboznámi s tým, že nie je drevodom ako drevodom a za svoje peniaze si môžete postaviť kvalitný, zdravý, pasívny, certifikovaný drevodom, ktorý dýcha.

Na oboch výstavách budú môcť zákazníci vidieť certifikované  konštrukčné systémy, s pomocou ktorých sa stavby realizujú (hlavne difúzne otvorené konštrukcie) a používané materiály (drevovláknité izolácie, konopné izolácie… a iné). Taktiež M-House predstaví na Slovensku prvý kompletne certifikovaný systém na výstavbu drevostavieb. Sú to skladby stien a striech, ktoré prešli certifikáciou – Technickým a skúšobným ústavom stavebným (TSUS). Zákazníci budú mať možnosť opýtať sa na čokoľvek, čo ich zaujíma v súvislosti s výstavbou, alebo bývaním v drevostavbách.

620x395_SK1690_coneco17sk

Ako pracuje táto firma?

Zabezpečí vám všetko, čo súvisí s výstavbou kvalitného pasívneho drevodomu. Od projekčných prác a kompletného inžinieringu s vybavením stavebného povolenia, až po realizáciu kvalitného a zdravého bývania v drevostavbe na kľúč. Kvalitné drevodomy ponúkajú vyšší štandard, trvanlivosť konštrukcií, vysokú precíznosť a kvalitu realizácie, nízke prevádzkové náklady, dobrú vnútornú klímu. Najmä vďaka použitiu prírodných materiálov, akými sú drevovláknité a konopné izolácie, sú tieto konštrukcie vhodné pre alergikov a astmatikov. Domy dýchajú a v interiéri nevznikajú plesne. Nízkoenergetické stavby v zime dobre akumulujú teplo a v lete bránia prehriatiu budovy. Na rozdiel od vyspelých západných krajín, na Slovensku pretrváva neznalosť informácií o domoch vyrobených z dreva. Laická verejnosť si často myslí, že drevostavby sú charakterizované polystyrénom a OSB doskami. V prípade kvalitných difúzne otvorených stavieb spoločnosti M-House, s. r. o., to nie je pravda. Obvodové konštrukcie pozostávajú z rámovej konštrukcie KVH (Konstruktionsvollholz), alebo z panelov z krížom lepeného dreva CLT (Cross Laminated Timber). Všetky použité izolácie a materiály sú na prírodnej báze a zaručujú zdravé bývanie.nepoužíva polystyrén, ani minerálnu vlnu, ale drevovláknité izolácie Steico, konopné izolácie a v interiéri sádrokartónové dosky vystužené skleným vláknom s vyššou pevnosťou a nosnosťou. Krokom do budúcnosti sú stavby z CLT panelov. Panely sú spojené minimálne z troch vrstiev k sebe lepených priečne ukladaných hranolov, čo zabezpečuje vysokú pevnosť a statickú únosnosť v oboch smeroch a dovoľuje realizáciu aj náročnejších tvarov a konštrukcií.

 

 

 


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu