Vaša záhrada na balkóne: Záhradkárčenie pre začiatočníkov

Jar je už tradične obdobím, na ktoré sa tešia všetci záhradkári. Dni sa predlžujú a príroda sa prebúdza. Mnohí z nás sa snažia dary prírody preniesť aj do vlastnej záhrady alebo príbytku. V posledných rokoch sa dostáva do popredia termín “urban gardening”, teda mestské záhradničenie. My sme sa rozhodli vám túto kultúru predstaviť trochu bližšie.

Záhrada na balkóne

Tento fenomén premieňa mestské štvrte na záhrady a malé farmy, a tak ich približuje k ľudom, ktorí sa k nim len tak ľahko nedostanú. Podľa telegraph.co.uk viac ako 52% sadí rastliny a zeleninu ako prostriedok proti znečisťovaniu životného prostredia. “Urban gardening” nie je však len veľkou pomocou prírode, ale podporuje aj zdravú životosprávu. Ľudia tak majú možnosť konzumovať potraviny, ktoré sú zdraviu nezávadné, neobsahujúce žiadne aditíva ani pesticídy. Štúdia MORI pre Vegan Society a Vegan Life Magazine uskutočnená v máji 2016 preukázala až 360% nárast vegánov vo Veľkej Británií od roku 1996.

Vaša zelená mestská oáza

Aby sme však vyťažili z doma vypestovanej zeleniny maximum, nemusíme svoj domov hneď premeniť na farmu. Na začiatok celkom postačí náš balkón. Čo mnohých isto poteší je skutočnosť, že naše domáce sadenice nezaberú tak veľa miesta, ani peňazí ako by sme čakali. Pre vybudovanie záhrady bude stačiť iba pár hodín vášho času a možno trochu kreativity a čoskoro budete môcť obdivovať výsledky svojej práce a vychutnávať si doma vypestovanú zeleninu či bylinky.

Záhradkarčenie pre začiatočníkov

Pre tých, ktorí sa zamýšľali nad tým ako si vybudovať svoju vlastnú záhradu sme pripravili grafického sprievodcu, ktorý prevedie všetkých záhradkárskych začiatočníkov základmi domáceho pestovania.

Infografika vás prevedie celým procesom v 4 základných krokoch:

  • Nástroje, ktoré budeme potrebovať (ktoré však nie sú absolútne nevyhnutné)
  • Najmenej náročné rastliny, bylinky a zeleninu spolu s odporúčaniami, koľko slnka a vody potrebujú
  • Krátky návod ako rastliny správne nasadiť
  • DIY nápady ako si skrášliť váš balkón

Vyhrňte si teda rukávy a hor sa do práce!

Záhrada na balkóne


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu