Drevené a hojdacie záhradné postele na relax aj dekoráciu

Mať vlastnú záhradnú posteľ v záhrade je vecou vkusu, dekorácie a praktického vylepšenia záhrady, či len trávnika. So záhradnými posteľami sa stretávame v záhradách majetnejších ľudí viac, ako v bežnej záhrade. Nemusí to tak byť vždy. Chce to mať len zručnosť pri ich výstavbe, dostatok priestoru na ich skladovanie v záhradnej chatke, či v inom priestore a tiež dostatok priestoru.

Zahradné postele

Vlastnosti záhradných postelí a ich konštrukcie
Záhradné postele sú často tvorené systémom pripomínajúcim hojdaciu sieť, prípadne ide priamo o hojdacie siete, ktoré majú vlastnú konštrukciu udržujúcu plachtu napnutú aj s lanami. Takmer vždy majú rovnaké vlastnosti. Najmä materiál, ktorý pozostáva z tvrdého lepeného vrstveného dreva, ktoré tiež môže byť ohýbané. Na fotografii je príklad záhradnej postele, ktorá taktiež funguje na princípe hojdania, no ide o zavesenú posteľovú časť na reťaziach a ležiaca plachta je napnutá na drevenej štvoruholníkovej konštrukcii. Aj v tomto prípade je možné vidieť, že hlavnú konštrukciu tvoria hrubé ohýbané vrstvené hranoly.

Výborné a pohodové
Záhradné postele ponúkajú jednak oddych ktorému sa vyrovná len máločo. Ľahnúť si na čerstvom vzduchu a na vlastnej záhrade do trávy je vecou na pár sekúnd, či minút. Vyhnúť sa hmyzu, mravcom, či zafarbeniu, a dá pri umelom trávniku, ale aj riešením v podobe zdvihnutých zavesených postelí. Je to skôr vec vkusu, než potreby. Ak však potrebujete oddychovať v prostredí svojej záhrady, potom je to pre vás povinnosť. Potrebujete však dostatok priestoru pre postavenie konštrukcie.

Na čo pozor
Textilné a na zafarbenie náchylné časti bude potrebné v nepriaznivom počasí sťahovať preč. Pod strechu. Sú konštrukcie, ktoré nie je možné vystavovať dažďu a je nutné ich pokrývať plachtou, pretože lepené drevo sa môže rozchádzať alebo praskať. Sú konštrukcie, ktoré potrebujú dostatočne veľký priestor pod strechou, napríklad v garáži, kam ich viete presunúť. Spomenutým zafarbením je nutné chápať zafarbenie od vtáčieho trusu. Zavesené postele a rôzne sedáky s vlastným držiakom sú lákavé pre vtáctvo, ktoré rado špiní priamo pod seba. Nejeden majiteľ takýchto vylepšovákov záhrad má práve s vtáčím trusom najviac problémov. Nezabudnite tiež potrebu morenia, prípadne farbenia dreva, ktoré po rokoch na slnku stráca odtieň a stráca sa aj kvalita dreva samotného.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu