Roh v kuchynskej linke a možné riešenia rohovej kuchyne

Ako vyriešiť roh v kuchynskej linke je vždy komplikovaná otázka, najmä vtedy, pokiaľ nie ste pevne rozhodnutí a nechcete spraviť chybu. Rohy sú komplikované miesta, často ich vyriešime jednoduchým systémom dvoch dvierok oproti sebe, výsuvnými pultíkmi s pokrievkami a hrncami, alebo pri úspore priestoru a financií jednoducho rohy použijeme ako police s jediným prístupom. No sú aj iné spôsoby, ako využiť roh a vyzerať to bude skvelo.

1. Rúry a piecky

Rohová kuchyňa môže byť problém, ak nenachádzate lepšie využitie rohov, než len klasický 90 stupňový uhol a problémové otváranie jedne, druhej, alebo len jednej z dvoch strán. Na tejto fotografii ide o pomerne obľúbený spôsob, ako roh vyriešiť. Zalomiť ho, obetovať trochu priestoru, ktorý nebude viac používaný a budú sa v ňom rozvaľovať možno ak len káble a ďalšie rozvody. Hlavne však sporák má dostatok odsadenia a zvyšuje sa jeho bezpečnosť, aj keby čo by. Sporák je v takomto prípade bezpečný aj čo sa týka vyberania a vkladania do trúby.

Rohová kuchyňajononeklenni.blog.hu

2. čisto pracovný pult

Niektoré rohy by sa dalo použiť aj na praktické účely, napríklad na pracovný stôl a s odkladacím priestorom pod doskou. Ten je však použiteľný v prípade kuchyne len na vzhľadné doplnky, napríklad na nerezový kôš. Veď skúste tam postaviť typický slovenský krikľavý plastový špinavý kôš, z ktorého vytŕča lem tvorený igelitovým vreckom na odpad. Pracovná doska s priestorom na nádobky a spracovanie jedla vie byť lákadlo hlavne po vizuálnej stránke.

Kuchynský roh, roh v kuchynskej linke
zdroj: renouveaux.eu

3. ukáž čo máš

Využiť jeden roh kuchyne je možné aj vytvorením otvorenej špajze. Potrebujete na to veľký dom, dostatok priestoru a trochu odvahy. Odhaľujete tak totiž svoje zásoby a pokiaľ sa o pár rokov zhorší vaša finančná situácia, ukazujete tak tých 10 kompótov a prázdne nádobky, v ktorých ste kedysi uskladňovali skutočné potraviny. Tým som chcel povedať, keď prídu horšie časy, nebude čo ukazovať. Ako nápad je to však pekné.

Kuchynský roh, roh v kuchynskej linke
zdroj: ebbpics.co

4. Rohové umývadlo

Keď priestor dovolí, nasaďte do rohu umývadlo. Pri veľkej únave z umývania riadu či zeleniny sa je čoho chytiť… ale teraz vážne. Rohové umývadlo prináša ďalší priestor na riady, či vodovodnú batériu a umývacie prostriedky do rohu. Dnes mnoho umývadiel je už priamo tvarovaných pre rohové využitie.

Kuchynský roh, roh v kuchynskej linke
zdroj: majesticdotapp.com

5. Vykrojená kuchynská linka

Do profilu kuchynskej linky sa dá aj vykrajovať. Vedeli ste o tom? Zvyšuje to síce cenu kuchynskej linky, no kto chce priestor prístupnejší z viac strán, môže siahnuť aj po neobvyklých tvaroch.

Kuchynský roh, roh v kuchynskej linke
zdroj: kitchendecorate.net/

6. Skrátka len zásuvky a nie hocijaké

Mať rohovú kuchyňu a nevyužiť ju pre rúru, špajzu, umývadlá a podobne znamená, že ju zrejme použijete na klasické poličky, či dokonca šuflíky. Pri nich je to pomerne komplikované. Môžu blokovať niečo iné z druhej strany. Avšak ak siahnete po takomto riešení, šuflíky nebudú mať čo príliš blokovať, jedine ak by ste zámerne otvárali niečo, čo im stojí v ceste.

Kuchynský roh, roh v kuchynskej linke
zdroj: kuechen-atlas.de


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu