Garážové brány sú prehliadanou časťou domu a predsa namáhanou

Ak jazdíte autom do práce, používate garážovú bránu minimálne 520× ročne. Robíte to väčšinou úplne automaticky bez väčšieho premýšľania. Táto časť domu preto býva často prehliadaná. Prečo jej venovať pozornosť?

Garážové brány Lomax

Doby, kedy boli garážové brány jednoduchým synonymom obyčajnej jednoliatej plochy, sú dávno preč. Dnes môžete kombinovať rôzne typy prevedenia, farieb a dizajnov tak, aby brána pasovala k domu a zároveň spĺňala očakávania ohľadom funkčnosti a kvality.

Garážovú bránu nepodceňujte

Garážové brány sú pravdepodobne najväčšou pohyblivou plochou väčšiny obydlí. Priemerne totiž zaberajú až tretinu prednej časti domu, ide teda o neprehliadnuteľný objekt.

Garážové brány Lomax

Priestor garážových brán je zvyčajne jedným z najzraniteľnejších na vašom dome. Až 71% rodín používa garáž aj k vstupu do domu, zároveň je to ale takisto najobľúbenejší vstup zlodejov. Informujte sa u svojho predajcu o materiáli, z ktorého je brána vyrobená a spýtajte sa na možnosti zabezpečenia brán. A ak sa bojíte, že lupič využije k vstupu do domu okno, zvážte investíciu do vonkajších roliet. Ich bezpečnostné článkové pružiny držia lamely v jednej rovine a bránia tak nežiaducemu mechanickému zdvihnutiu.

Typy garážových brán

Garážové brány potrebujú určitý priestor nielen zvonka, ale aj vo vnútri garáže. Nie všetky typy brán sú ale tak náročné ako ostatné. Dvojkrídlové garážové brány potrebujú viac priestoru z vonkajšej časti garáže, pretože sa z povahy veci otvárajú široko smerom von alebo dovnútra. To si dokonca môžete vybrať. Takéto brány nedisponujú elektrickým ovládaním, ale zaručia všetko potrebné.

Na druhú stranu rolovacie garážové brány nepotrebujú priestor takmer žiadny. Nenápadne sa zrolujú k stropu garáže a ušetria vám tak dosť miesta. Zároveň sú nenáročné na údržbu a v prípade poškodenia je ľahké ich vymeniť. A takých typov garážových brán je omnoho viac.

V garážach vzniká umenie i biznis

Najväčší český výrobca garážových brán LOMAX poskytuje na svoje výrobky záruku 10 rokov. To je dlhá doba, počas ktorej môže byť vaša brána svedkom niečoho veľkého. Vedeli ste napríklad, že v garáži vznikli giganti ako Apple, Hewlett-Packard, Disney, Microsoft, Google, Beatles, Nirvana alebo Metallica? Pri výbere garážových brán majte preto na pamäti aj to, že keď bude mať vaše dieťa v garáži svoj prvý koncert alebo ho príde navštíviť investor, brána garáže môže byť tým prvým, čo uvidí 😊

Garážové brány Lomax


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu