Inteligentná zónová regulácia šetrí financie

Niekedy nestačí len zatepliť dom, vymeniť okná či investovať do alternatívneho zdroja vykurovania aby ste znížili svoje prevádzkové náklady na minimum. Cenovo prijateľné riešenie ako ušetriť náklady na vykurovanie až o 30 % je zónová regulácia. Je ideálna v prípade víkendového domu, chaty alebo chalupy, no svoje využitie si nachádza aj bežných domácnostiach. Umožňuje tak mať pod kontrolou teplotu v každej miestnosti, nech ste kdekoľvek na svete a je možné ju využívať ako pri podlahovom, tak i klasickom radiátorovom spôsobe vykurovania. Takéto riešenie ponúka napríklad poľská firma TECH.

inteligentná regulácia

Bez zmeny tepelného komfortu môžete ušetriť až 30 % nákladov na vykurovanie
Správna regulácia nám umožňuje mať potrebnú teplotu na mieste a v čase nami určenom. Takýto efekt je možné dosiahnuť vďaka elektronicky riadenej teplote pre každú miestnosť zvlášť. Správne zvolená regulácia podlahového vykurovania umožňuje znížiť celkové náklady na vykurovanie až o 30 %. Závisí to od charakteru budovy, počtu užívateľov, ich zloženia a ich denných aktivít.

Prvky systému – variabilnosť, flexibilita, cenová dostupnosť pre každého
Celý systém pozostáva z niekoľkých jednotiek – hlavná riadiaca jednotka, termoelektrické hlavice, izbové snímače alebo izbové regulácie teploty (bytové termostaty) a systém môže dopĺňať aj kontrolný panel. Izbové snímače alebo regulátory teploty sú rozmiestnené v jednotlivých izbách a dávajú signál pre hlavnú riadiacu jednotku o vykúrení/nedokúrení miestnosti, ktorá následne pomocou termoelektrických hlavíc zatvára/otvára vykurovacie okruhy.

Kdekoľvek ste – kúrenie máte pod kontrolou

Diaľkové ovládanie systému cez internet umožňuje kedykoľvek a z ktoréhokoľvek miesta na svete mať prehľad o teplotách a upravovať parametre z jediného zariadenia. Pomocou smartfónu, tabletu či počítača máte vykurovanie domu pod stálou kontrolou, slúži na to napríklad aplikácia www.emodul.eu. 

WiFi MODUL pre ovládanie vykurovania cez internet pre chatárov a chalupárov
Prostredníctvom WiFi modulu je možné udržiavať, meniť, programovať teplotu v dome podľa potreby. Dva snímače teplôt (jeden zabudovaný, druhý externý CS-C-7p) umožňujú vytvoriť dve zóny (napr. dve poschodia), podobne ako pri podlahovom a radiátorovom vykurovaní. Regulácia pomocou beznapäťového výstupu zapína/vypína zdroj tepla na základe signálu zo snímačov teplôt. Pomocou aplikácie: www.emodul.eu má užívateľ možnosť monitorovať a meniť teploty pre dva snímače a tiež vidí či je zdroj tepla v činnosti. Viac informácií o možnostiach zónového vykurovania nájdete na www.techsterowniki.pl/slo/!data/TECH_RPV_2016_SK.pdf.

 


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu