Komínové hlavice a zakončenia pre lepší ťah komínov

Ak máte dom a chcete kúriť, potrebujete niečo, čo teplo bude produkovať. Krb slúži aj ako turbo kotol a viete ním napríklad kúriť aj do podlahy. Preto sa nazýva aj srdce domu. Pre správny chod a účinok komína sa v nadstrešnej časti odporúča komín zatepliť. Je to z dôvodu zabránenia prieniku vlhkosti do komínových tvárnic. V zateplenom komíne taktiež nedochádza k výraznému ochladzovaniu spalín a teda poklesu ťahu. Na prekrytie komína v nadstrešnej časti môžete použiť prefabrikovaný komínový plášť. Pre obmedzenie množstva poveternostnej vlhkosti vnikajúcej do komínového prieduchu možno použiť okrem komínových hlavíc aj Meidingerovu hlavu či Napoleonovu striešku.

zakonečia komína

Meidingerova hlava

Zabezpečuje prekrytie komínového prieduchu a bráni prieniku poveternostnej vlhkosti (obmedzuje jej množstvo prenikajúce do komína). Rozmermi a tvarom podporuje ťah komínového telesa. Variant s lapačom iskier zvyšuje bezpečnosť prevádzky komínového telesa pre odvod spalín od spotrebičov na tuhé palivá.

Napoleonova strieška

Napoleonova strieška je estetickým prvkom, ktorý zároveň obmedzuje prienik poveternostnej vlhkosti do komínového telesa. je jednou z alternatív, ktoré je možné použiť na prekrytie komínového telesa. Najlepšie sú z nehrdzavejúcej ocele a teda odolávajú korozívnym účinkom poveternostnej vlhkosti.

Obľúbené komínové hlavice

Komínové hlavice sú jedinečné, ekonomicky i ekologicky nenáročné riešenie. Riešenie, vďaka ktorému sa úplne a trvale zbavíte nedostatkov komína, bez toho aby ste zasahovali do jeho vnútornej konštrukcie.
Komínové hlavice pomáhajú k:

  • Zvýšeniu ťahu
  • Zatraktívneniu jeho vzhľadu
  • Zníženiu spotreby paliva
  • Zkvalitneniu horenia
  • Zamedzeniu spätného ťahu
  • Predĺženiu jeho životnosti
  • Zníženiu nákladov na prevádzku

Funkcia a výhody hlavíc

Rotačné hlavice využívajú silu vetra k zvýšeniu ťahu komína. Sú umiestnené na výstupoch komínových telies. Bez ohľadu na smer, silu a druh pohybu vetra turbína rotuje a vo vývode nástavca vytvára podtlak, čo vedie k zvýšeniu ťahu komína a predovšetkým zamedzeniu spätného ťahu. V zahraničí získali veľkú popularitu, pretože užívateľom výrazne obmedzili problém s nedokonalým odvodom spalín. Samoťažné hlavice veľmi efektívne nahradzujú všetky striešky proti zatečeniu, súčasne zabraňujú vniknutiu drobného vtáctva do systému. Na streche pôsobia veľmi efektne.

Sú vhodné pre všetky druhy bežne používaných palív (zemný plyn, LTO, tuhé palivá). Vždy je nutné sa vopred informovať u svojho predajcu. V mnohých prípadoch je možné hlavice nasadiť do nových aj používaných komínov. Jednoducho ich môžeme zabudovať do komínovej vložky, bez narušenia jej statiky, či konštrukčného prevedenia.

Rotowent

Tento typ komínovej násady je vhodný predovšetkým pre komíny na tuhé palivá. Špeciálne tvarovaná hlavica sa natáča vždy podľa smeru vetra, v svojom zákryte vytvára podtlak, tým zvyšuje ťah komína a zamedzí zafúknutiu do komína. Umožňuje veľmi jednoduchú montáž i demontáž pre čistenie komína. Materiálové prevedenie je pozink, meď, nerez a v ponuke je taktiež špeciálne žiaruvzdorné prevedenie. Zaručené najpresnejšie použitie pre Váš komín.

Tulipan

Komínová hlavica je skonštruovaná špeciálne pre najbežnejší priemer komínových telies 150 mm. Hlavica je určená k priamemu zasunutiu do komína. Jej tvar umožňuje nasadenie na viackomínové výstupy v tesnej blízkosti pri sebe. Materiálové prevedenie hlavíc z nerezu zaručuje dlhú životnosť.

Turbowent

Komínová turbína Turbowent je určená pre komínové telesá od priemeru 150 mm do priemeru 300 mm. Turbínu možno použiť ako na komíny pre zvýšenie ťahu, tak aj na ventiláciu interiérov a strešných priestorov. Materiálové prevedenie rotačných hlavíc je nerez, hliník, pozink. K dodaniu je špeciálna žiaruvzdorná turbína vhodná predovšetkým pre komíny na tuhé palivá. Ponúka sa ako samotná hlavica, alebo rozoberateľný komplet. Typizovaná hlavica umožní veľmi jednoduchú montáž a demontáž.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu