Z koníčka vlastná dielňa: Potrebujete len správne dielenské náradie

Autá nemusia byť vašou pracovnou náplňou, aby ste s nimi mohli robiť. Stačí vám aj záujem, odborné znalosti a, samozrejme, aspoň malá dielňa. Tú však musíte patrične zariadiť. Aké dielenské náradie by vám v nej nemalo chýbať?

koníček a dieľňa

Kľúče

Bez nich automechanik azda ani nemôže fungovať. V automobiloch nájdete veľké množstvo skrutiek rôznych veľkostí, takže by ste mali mať aj rovnaké množstvo rôznorodých kľúčov. Na základný balík sa ani len v začiatkoch nebudete môcť príliš spoľahnúť. Ten stačí tak do domácnosti na bežné opravy. Do vlastnej autodielne jednoducho potrebujete poriadnu kľúčovú výbavu.

Zdvíhacie zariadenia

Keďže váha áut je omnoho vyššia ako tá ľudská, ťažko by ste v dielni fungovali bez zdvíhacích zariadení. Zdviháky dokážu na malom mieste vytvoriť obrovské množstvo potrebnej sily. Pri prezúvaní pneumatík vám postačí aj menší hydraulický zdvihák, no k zložitejším opravám sa vám zíde napríklad dvojstĺpový zdvihák.

Auto skener

Auto skener posunie vašu dielňu na vyššiu úroveň. Vďaka nemu sa dozviete podstatné informácie o aute, takže oveľa jednoduchšie prídete na to, aký problém vozidlo má. Auto skener vašu prácu urýchli a tým vám ušetrí aj kopu času.

Sťahováky

Či už sa budete chcieť dostať k prevodovke alebo vymeniť ložiská, určite sa vám zídu sťahováky. Tu vám však tiež nebude stačiť len jeden. Sami určite viete, ktoré druhy využívate najčastejšie, no ak si nie ste istí, nič nepokazíte celým setom sťahovákov.

Vyvažovačka

Kolesá by sa mali vyvažovať po každom prezúvaní či manipulácii s pneumatikami. Zle vyvážené kolesá môžu vytvárať vibrácie a tie sa následne prenášajú do volantu ako aj celého auta. Preto by vo vašej dielni nemala chýbať vyvažovačka. Tá dokáže presne vypočítať, kam na koleso treba umiestniť päť, desať alebo pätnásť gramové závažia.

Foto: Bigstockphoto


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu