Interiér: nájdite pre sedačku ideálne miesto!

Aby krásna nová sedacia súprava naozaj plnila svoju praktickú aj estetickú funkciu, je potrebné ju v domácom priestore správne umiestniť. Máme pre vás niekoľko tipov, ako vaša sedačka zapadne do vášho interiéru.

Sedačka miesto

Potrebuje dostatok miesta

Pri výbere sedačky musíte rátať nielen s priestorom, ktorý zaberie, ale aj s tým, ktorý musí mať okolo seba. Tak, aby ste do ničoho nevrážali či nezakopávali. V ideálnom prípade by mala byť sedačka od ostatného nábytku vzdialená minimálne 60 centimetrov.

Zo sedačky musíte mať prehľad

Sedačka by mala byť umiestnená tak, aby ste nikdy nesedeli otočený chrbtom k dverám. Práve naopak, vždy by ste na ne mali vidieť. Budete tak mať prehľad o tom, kto do miestnosti vchádza, vďaka čomu sa jednoduchšie uvoľníte a oddýchnete si.

Postavte ju tak, aby ste z nej videli čo najväčší priestor. Budete mať pocit, že je vaša obývačka väčšia a nebudete sa cítiť stiesnene. V malej obývačke by ste sedačku mali umiestniť k stene alebo do rohu kvôli šetreniu priestoru.

Sedačky nepatria pod okno!

Umiestnenie sedačky priamo pod oknom je nepraktické najmä kvôli televízoru. Ak by ste naň chceli mať čo najlepší pohľad, mal by byť priamo oproti sedačke, čo by v tomto prípade znamenalo, že naň bude svietiť denné svetlo. To nielenže narúša pohodlie pri sledovaní filmu, ale tiež spôsobuje problémy vašim očiam.

Takisto by sedačka prekážala šíreniu tepla z vykurovacích telies, ktoré sa zvyčajne nachádzajú práve pod oknom. Od zdroja tepla by mala byť vzdialená minimálne 20 centimetrov, pretože by v prípade priameho kontaktu s kúrením mohlo dôjsť k zničeniu poťahu sedačky. Žilina či iné severné mestá sú známe tým, že ich obyvatelia musia kúriť aj počas teplejších mesiacov, takže ani na jar či jeseň by sedacia súprava pri radiátoroch nebola v bezpečí. Nepriaznivo na sedačky pôsobia aj slnečné lúče, kvôli ktorým by mohla poťahová látka vyblednúť.

Foto: Bigstockphoto


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu