Krb a malé dieťa: ochranná mreža ku krbu ochráni zvedavé ruky

Azda nie je lepšieho symbolu pohodlia v zime v rodinnom dome, ako plápolajúci oheň v krbe a vyložené nohy smerom k nemu. Mať doma krb je skvelé a praktické. Vyžaduje si len správny komín, čo je asi najdrahšia položka na celom splnenom sne o vlastnom krbe. Pocit z radosti z horiaceho dreva ale môže dosť narušiť opakované odháňanie detí, či len toho jediného, od zvedavosti z osobného prieskumu plamienkov za sklom. Krb je nevyhnutné chrániť pred deťmi a domácimi zvieratami.

Zábrana a krb: mreža proti deťom

Kým domáce zvieratá sa vedia inštinktívne vyhýbať takémuto miestu, s malými deťmi je to horšie. Na to, aby získali rešpekt a miestu sa vyhýbali, by sme totiž potrebovali dopriať im nepríjemnú skúsenosť. Zároveň by sme tým riskovali oveľa viac. Brániť stretnutiu rozhoreného krbu a dieťaťa nie je dnes komplikované. Žiaľ ani lacné.

Mreža pred krbom proti deťom a psom

Dieťa, ale aj nepoučiteľný pes, môžu byť prilákaní ku sklo s horiacim drevom. Teplota rôznych materiálov môže znamenať popáleniny. Ukrutnú bolesť, ktorú deti prežívajú s vyššou pravdepodobnosťou šoku. Chrániť deti pred dotýkaním sa žhavých častí krbov je ideálne pomocou mriežok. Pohotový domáci majster si dokáže vytvoriť aj vlastné riešenia. Uchopiť ich pomocou skrutiek o stenu. Ideálne v prípadoch rohových krbov. Zanechá síce diery, ale tie nie sú veľkým problémom pre kohokoľvek, komu práca nesmrdí. Ideálnejšie sú aj hotové riešenia, mreží, ktoré sú dosť ťažké na to, aby s nimi dieťa pohlo.

Pevná mreža sa dá ľahko uchytiť. Ideálne, ak je to riešenie skladacie z troch dielov ohybných v dvoch kĺboch. Základom je zabrániť priamemu prístupu dieťaťa ku krbu. To sa dá pomocou takýchto riešení. Výhoda toho na obrázku je, že nie je nutné vŕtať na uchytenie, keďže dokáže pokryť potrebnú plochu a dieťa sa naučí, že lomcovať s ťažkou konštrukciou je zbytočné. Cena sa môže pohybovať od 60 EUR do 120 EUR za väčšie a ťažšie riešenie. V prípade väčších detí sa dá uchytiť pomocou hmoždinky, očka a gumeného obloženia, čo nepoškodí ani farbu na mreži a ani nebude spôsobovať hluk pri prípadnom pohybe.

TIP: umelecký kováč vo vašej blízkosti zvládne vymyslieť podobné riešenie hravo. Prípadne ho nájdete v obchodoch so stavebninami a krbovým príslušenstvom.

Malé nekupujte, neslúžia na ochranu detí ale na ochranu pred požiarom

Malé zábrany je zbytočné kupovať, pretože malé zábrany sú určené na ochranu pred iskrami a odlietavajúcim kúskom uhlíkov z otvoreného kozubu. Mylne tak niektoré rodiny kúpia práve túto malú zábranu ako zábranu pred horúcim krbom a deťmi.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu