Kvalitné nožnice Fiskars pre každého tvorivého školáka

Začiatok školského roka je spojený s nákupom zošitov, učebníc a ďalších potrebných školských pomôcok. Patria medzi ne, samozrejme, i nožnice, bez ktorých sa nezaobíde žiadny prváčik ani skúsený žiak druhého stupňa.

Školské nákupy sú príležitosťou svoje ratolesti obdarovať nielen tým, čo chcú, ale i niečím, čo je pre ne zároveň užitočné. Navyše si asi každý dobre spomíname, aké konkurenčné prostredie v detských kolektívoch nastane, keď má nieto peračník či nožnice s aktuálne najobľúbenejšou rozprávkovou postavou, alebo pero, ktoré dokáže písať tromi rôznymi farbami. Práve takéto ale často nebývajú príliš kvalitné. V ideálnom prípade by teda rodič mal primárne pozerať na kvalitu a funkčnosť, a až potom na dizajn výrobku.

Radšej jednorazovo priplatiť za kvalitu

Napríklad spomínané nožnice bývajú rodičmi podceňované a snažia sa na nich skôr ušetriť, než múdro investovať. Lacné a nekvalitné nožnice totiž často neprežijú náročné podmienky, ktoré im vo svojich peračníkoch a školských taškách školáci pripravia, ani niekoľko mesiacov. Z jednorazovej investície sa tak ľahko stane pravidelná komplikácia.

„U detských nožníc je preto dobré investovať a zaobstarať dieťaťu nožnice, ktoré splnia svojou presnosťou očakávania detského tvorcu, majú zaoblené čepele pre väčšiu bezpečnosť, sú vybavené krytom zamedzujúcim náhodným poraneniam, sú vyrobené z kvalitnej ocele zaisťujúcej trvanlivosť ostria, dajú sa ľahko nabrúsiť a ich plastové držadlá sú pripravené na nástrahy školských lavíc, ako je napríklad pád z výšky,“ vysvetľuje Tomáš Duda, country manažér spoločnosti Fiskars pre Českú a Slovenskú republiku, podľa čoho vyberať nožnice pre svojho školáka.

Mnohoročné skúsenosti

Najväčšie skúsenosti s výrobou nožníc s plastovými držadlami na svete má práve spoločnosť Fiskars, ktorá ako prvá začala v roku 1967 s výrobou svojich dnes už legendárnych nožníc s oranžovými plastovými rukoväťami a ktorých sa do dnešného dňa predalo už viac ako jedna miliarda kusov po celom svete. Ich ergonomický tvar držadiel sa navyše stal nestarnúcou predlohou pre mnoho ďalších nožníc značky Fiskars.

Nožnice

Legendárne nožnice FiskarsClassic sú určené pre všetky druhy strihania. Využitie nájdu doma, v škole i v kancelárii. www.fiskars.sk

Nožnice extra

Viacúčelové nožnice Cuts+More sú vhodné na použitie doma, v záhrade i v dielni. Sú vybavené štiepačom drôtov, umožňujú strihať povrazy a v kryte nožníc je ukrytá brúska. Nožnice majú tiež naviac korunkový otvárač.

Fiskars myslí i na ľavákov

Mnohokrát výrobcovia zabúdajú na menšinu ľavákov v spoločnosti. Nie však vo Fiskars, kde na ľavákov myslia u všetkých podstatných výrobkov, medzi ktoré nožnice bezpochyby patria. V ponuke produktov preto rodičia nájdu nožnice pre ľavákov v detskom prevedení, so zaoblenou špičkou, i nožnice pre dospelých.

„Jednou z hlavných zložiek firemnej filozofie spoločnosti Fiskars je byť pomocníkom naozaj celej rodine. Preto pri nožniciachdo domácnosti, nožniciach na vystrihovanie i pri záhradných nožniciach myslíme nielen na všetky vekové kategórie členov rodiny, ale i na všetky ruky,“hovorí s úsmevom Tomáš Duda.

Pre starších žiakov i do domácnosti

Pre každodenné používanie v škole, kancelárii i domácnosti sú najvhodnejšie tzv. univerzálne nožnice, ktorých má Fiskars vo svojej produktovej ponuke hneď niekoľko, aby si i zákazníci náročnejší na dizajn mohli vybrať nožnice podľa svojho gusta.

Tieto nožnice si hravo poradia so strihaním látok, papiera rôznej hrúbky, povrazov i igelitu. Sú teda vhodné napríklad pre starších žiakov výtvarných škôl i rôznych remeselných učilíšť. Rovnako tak sa, samozrejme, nestratia ani v domácnosti.

Často spomínaným faktom v rodinách býva možnosť nožnice naostriť. Vo chvíli, keď sa otupia, často putujú do koša. Znížiť výdaje za nakupovanie nového vybavenia stále dookola vie ostrič nožníc, ktorý je schopný vašim nožniciam dlhodobo zaistiť požadovanú kvalitu a funkčnosť.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu