LED osvetlenie je budúcnosťou aj pre domácnosti

LED svietidlá získali priaznivcov hlavne v priemyselných halách a pri verejnom osvetlení. Najväčšou výhodou LED osvetlenia je jeho úspora nákladov na energiu. LED žiarovky v porovnaní s klasickými ušetria viac ako 80 % energie. A ako vychádza porovnanie s úspornými žiarovkami? LEDky majú opäť navrch, spotrebujú o 30 % energie menej ako úsporné žiarovky. A to sú už viac ako slušné čísla. Niet sa čomu čudovať, že úspory vo veľkých priemyselných halách a verejnom osvetlení sa pohybujú rádovo v desiatkach tisíc €.

LED osvetlenie

Projekty LED osvetlenia
Rozšírené projekty LED osvetlenia prinášajú úsporu v mestách po celej Európe. Výnimkou nie je ani mesto Senec. Mesto, ktoré sa rozhodlo pre nové verejné LED osvetlenie, ktoré im prinieslo výrazné úspory. Vďaka projektu v Senci sa tu vymenilo takmer 1800 vodíkových výbojok za LED žiarovky. Čo si myslíte, aká je ročná úspora? Spotreba energie klesla až o 63 %. Čo v prípade mesta veľkého ako Senec predstavuje 100-tisíc € ročne.

Peniaze, ktoré môže mesto využiť na iné činnosti resp. na splácanie osvetlenia a potom na iné projekty. Návratnosť investície je 8 rokov, čo je pri takejto rozsiahlej rekonštrukcii naozaj veľmi krátka doba. LED osvetlenie má aj pozitívny dopad na prírodu. Vďaka LED svietidlám Senec vyprodukuje o 252-tisíc kg CO2 menej. S takýmto objemom by sa muselo pasovať viac ako 12-tisíc dospelých stromov. Neuveriteľné čísla.

Financovanie projektov
Využite služby Ecologic.sk a budete mať zabezpečené aj financovanie modernizácie osvetlenia. Ecologic ponúka svojim klientom 100% prefinancovanie celej investície projektu. Ako môže samospráva financovať modernizáciu svojho osvetlenia?

  • investičným úverom od partnerskej banky – poskytne sa úver, ktorý samospráva spláca z ušetrenej čiastky,
  • koncesiou – koncesionár zrealizuje projekt na vlastné náklady, ktoré mu potom samospráva spláca z ušetrenej čiastky,
  • dodávateľským úverom – Ecologic financuje celý projekt sám, následne mu samospráva spláca peniaze.

LED osvetlenie je budúcnosť. A nielen v priemyselných halách a na verejnom osvetlení. Ale aj v domácnostiach.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu