Luxusná vaňa s presklenými dvierkami, kombi so sprchovým kútom

Luxusné vane nie sú len o ukážke toho, čo si môžete dovoliť. Neraz je to len skrátka vaňa, ktorá je o pohodlí, komforte a hlavne funkcii. Dizajnové kúsky, ktoré v sebe kombinujú sprchový kút a vaňu dohromady nás zaujali doteraz vždy. Ak si totiž vyberáte, či chcete sprchový kút, alebo vaňu, vane ako je tento typ, plnia úlohu oboch súčasne. Vhodným riešením stavby pri klasickej vani môžeme dosiahnuť rovnakú kombináciu sprchového kúta a vane. Avšak mnoho vaní nemá podklad prispôsobený na pravidelné státie. Akýsi nedokonalý pravý uhol tiež nie je podmienkou pri okrajoch vaní.

  Duravit presklená vaňa a sprchový kút kombinácia, vaňa s dvierkami

Výrobcovi sanity Duravit sa ako jednému z viacerých výrobcov na trhu podarilo vytvoriť dizajn, ktorý v sebe kombinuje aj dvierka do vane. Dvierka sú pritom žiadaným prvkom najmä u menej mobilných ľudí so sťaženou chôdzou. Je však potrebné všímať si, o aké dvierka ide. Spôsob uchytenia a otvárania. Narazili sme už na vaňu s presklenou stenou bez otvárania. V prípade tohto modelu nižšie ide o dvierka s kovovým ramenom, ktoré je možné prepínať a po napustení vane vodou sa pod tlakom vody ešte viac utesnia. Luxusná vaňa slúži po otvorení ako priechodný sprchový kút so sklenenou zástenou. Po zatvorení je možné vaňu napúšťať.

Vaňa a riešenie lákavé, no aj trochu nákladnejšie

Pohľad pod vodu môže vzbudzovať tak trochu erotické fantázie. To je jasné azda každému už na prvý pohľad. Pena do kúpeľa tak nie je riešením, ako sa zahaliť. Vaňa tohto typu tak bude skôr pre domácnosti náročných ľudí, ľudí s dôverou voči sebe a tých, ktorí skôr uvítajú, ak majú výhľad z vane, aj keď sa ponárajú, či niekto pozorujúci vidí dnu. Je to len o tom, kto aký je.

Duravit presklená vaňa a sprchový kút kombinácia, vaňa s dvierkami

Vaňa na obrázku, ktorú sme si vzali ako príklad, sa približuje inej podobnej vani, ktorú sme v minulosti vyskúšali v zahraničí. Dvierka pri nich plnili funkciu najmä sprístupnenia vane starším menej mobilným ľuďom. Dizajnových riešení môže byť mnoho. Je však potrebné počítať aj s vyššími vstupnými nákladmi, keďže materiál tesnenia, dverí, spôsob uzatvárania, či zaistenia si môže vyžadovať iné materiály, ako vo zvyšku vane a tým cena rastie.  Je trochu na škodu, že mnohí predajcovia neuvádzajú systém otvárania a viac obrázkov.

Zdroj oficiálnych fotografií: duravit.co.uk/products/all_series/shower__bath.com-en.html


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu