Nábytok do kancelárie, jeho zladenie a variácie radu Lutz od Drevony

Vybavenia kancelárií môže naozaj vyzerať rôzne v závislosti od úseku a pobočky, a predsa môžete mať pocit, že ste stále v tej istej firme. Domáca pracovňa aktívneho účtovníka si bude vyžadovať iné zariadenie, regály, police, stoly aj ďalšie vybavenie od kancelárie riaditeľa, sekretárky, alebo kancelárie open space typu s rôznymi potrebami väčšieho množstva ľudí. Je tak celkom prirodzené, že nábytkárske firmy, ktoré chcú ponúknuť rôzne variácie jedného dizajnu a rôzne kombinácie, chcú a aj vyhovejú širokej palete potrieb a účelov a zachovajú si svoju vizuálnu a dizajnovú kompatibilitu.

 kancelársky nábytok Lutz fotografia

Aj v rámci jedinej firmy je možné nábytok zladiť vo všetkých kanceláriách. Inak ho však riešiť na ekonomickom úseku, kde je potrebné skladovať viac šanónov, dokumentov a neraz je potrebný aj priestor zabezpečený zámkom v uzamykateľných dieloch.  Iné vybavenie si žiada kancelária kreatívnych ľudí, návrhárov, grafikov a ľudí odkázaných takmer výlučne na prácu s počítačom. Všetci tí, ktorí sa spoliehajú na prostredie svojho stola a priestoru v dosahu, ocenia pohodlie a rozloženie prvkov nábytku so všetkým vybavením s dosahom z jedinej stoličky. Vybavenie sekretariátu firmy vyzerá inak ako to v riaditeľni.

Prípadne potrebujeme zjednotiť nábytok v podkrovnej kancelárii, či priestore s veľkými oknami a sklenenými stenami. Taký prípad si žiada výškovo nižšie diely. Aj tie pritom môžu ladiť v jednotnej farbe a dizajne s protiľahlou stenou s vysokým nábytkom a plnou stenou.

Nábytok vyššej strednej triedy nie je nutné tak skoro vymeniť

Slovenský výrobca Drevona má sériu kancelárskeho nábytku s názvom Lutz v niekoľkých variantoch. Zladiť, alebo priblížiť tak možno farbu nábytku k ostatnému vybaveniu, alebo ku korporátnym farbám. Riaditeľňa môže siahnuť po elegancii čiernej, či iných tmavých odtieňoch. Z farebných variantov je tento kancelársky nábytok, teda celý produktový rad vyrábaný v čiernej, sivej, ale tiež v štyroch prevedeniach rôznych odtieňoch dreva (breza, dub Artisan, orech tmavý, alebo buk). Na jednej strane je to dizajn, na strane druhej aj použité materiály, hrúbka, či odolnosť a kovanie. Horné a spodné dosky kľúčové pre pevnosť nábytku majú hrúbku 25 mm. To dovoľuje aj pevnejšie spoje a viac v dlhšiu životnosť.

kancelársky nábytok Lutz fotografia

Nábytok, ktorý sa v kancelárii rozpadá, regály opakovane namáhané prekladaním šanónov, alebo stoly využívané na stretnutia nemôžu po roku požadovať výmenu. Mali by a najmä musia vydržať a plniť svoju úlohu. Vyššia stredná trieda nábytku s odstupom času šetrí náklady na obnovu nábytkovej výbavy. Čo je dôležitejšie, v prípade potreby ho je možné doplniť aj neskôr, pretože produktový rad si tento výrobca drží dlhodobo. Je teda stály a nie je krátkodobo vytváraný v rámci časovo obmedzenej produkcie. Vyrábaný v Drevone, závode v Malužinej, má už na prvý pohľad na stránkach Drevona.sk viditeľné elegantné úchytky. Nejde pritom o plastové prvky, ale odolné kovové.

Nábytok pre malé, či veľké, pokojné, ak akčné firmy

Nábytok zúrivejších, či len ponáhľajúcich sa kolegov, neotriasa kanceláriou. Dvierka otvárané pomocou závesov majú integrované tlmenie a na zásuvkách, v zásuvkových kontajnerov (pojazdné na kolieskach s brzdou), sa pýšia guľôčkovými koľajnicami. Firmy rôznych veľkostí a zamerania si vedia vykombinovať jednotlivé diely. Výška regálových skríň, kombinovaných skriniek s dvierkami, aj stolov s rozšíreniami, dovolia aj vlastné dizajnové kreácie rozloženia, spájania a uhlov.

kancelársky nábytok Lutz fotografia

Slovenský výrobca má Lutz dlhodobo v ponuke aj skladom hneď v niekoľkých predajniach súčasne, čo menším firmám dovoľuje nakúpiť a odviezť. Väčší odber je vždy dobré riešiť zadaním dopytu. Väčší odber potom dovoľuje určitý pohyb s cenou, ako je uvádzané na samotných stránkach predajcu pri veľkých dopytoch.

Dostupnosť viacerých farebných odtieňov z rovnakého dizajnu dovolí určité kombinácie, ale aj voľbu farieb podľa jednotlivých oddelení. Stále pritom so zachovaním jednotného nábytku. To znamená jedného výrobcu, dodávateľa, dopravcu, náhradné diely, rovnaké rozmery, kovanie a zároveň aj výšky a ďalšieho rozširovania či zámeny. Je dobré sledovať stránky výrobcu, keďže sa neraz nábytok a rôzne produktové rady dostávajú do časovo obmedzených výhodných ponúk. Inšpiráciou môže byť aj ich newsletter.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu