Nafukovacie vírivky sú lacnejšie. Jacuzzi pod 400 eur má Tempo

Predajca nábytku Tempo Kondela do svojej ponuky pripojil aj vírivky. Nie je tomu po prvý krát, avšak počas roka 2021 máme dlhodobejšiu možnosť zakúpiť si vírivku pod 400 eur. Doteraz sme mohli v rôznych dočasných ponukách rôznych predajcov vidieť len časovo aj kusovo obmedzenú zásobu. Nejde totiž o skladovú zásobu. Tempo Kondela však objednávky víriviek rieši inak. Až podľa počtu objednávok vytvorí objednávku od dodávateľa a takýmto riešením môže zaistiť aj priebežné objednávky. Zákazník, ktorému nevadí počkať si do júla, kedy sa budú objednané kusy expedovať, si tak môže objednávať z celkovo štyroch variantov.

Vírivka pod 400 EUR. Čo od takej ponuky čakať?

Vírivka je stále symbolom určitej úrovne luxusu, či vymožeností v ubytovacích zariadeniach. Ich cena klesá v posledných rokoch a najvyššia bola v rámci tých nafukovacích hlavne pred piatimi rokmi, keď šlo o pomerne novinku. Tzv, fakultatívne body, ktoré akékoľvek vírivky (čiže aj tie stavané) vylepšujú, alebo charakterizujú vybavenie ubytovacích zariadení, hneď stúpnu aj v očiach záujemcov o ubytovanie, ak vedia, že na chate, či na izbe majú vírivku. Sami sme videli a navštívili mnoho zariadení, kde síce vírivka bola, ale jej údržba a čistota vody bola skôr hrôza, ako využiteľný priestor na oddych. Mať vírivku vlastnú je určitá výhoda, hlavne si pre pocit bublinkovej kúpele nemusíte objednávať pobyt, alebo naopak – pobyt vyberať podľa toho, či má aj vírivku. Pri kúpe vírivky neraz záujemca zistí, že ho to až tak nebaví, nenájde tomu využitie, nedokáže sa postarať o vodu či techniku. Nič náročné si však nežiada. Investovať niekoľko tisíc, alebo 349 EUR, prípadne 399 EUR je tak výrazný rozdiel.

virivka

ilustračné foto: väčší typ štvorcového tvaru, zdroj tempo nábytok

Tento článok nie je platenou reklamou správou, ale skôr reakciou na výrazné zníženie ceny ekonomických víriviek. Ponuka v Tempo Kondela je jednou z tých, ktoré patria v súčasnosti medzi atraktívne, ale cenovo najvýhodnejšie. Vzhľadom na porovnateľné modely rovnakých vlastností, ktoré sa pohybujú za 650 EUR je ponuka za 399 alebo 349 v rámci porovnania aktuálne najzaujímavejšia. Cenové hladiny sú dve, keďže ide o dva veľkostné typy a zároveň o dva tvary.

4 varianty a dve cenové hladiny

Posledné dva roky sledujeme vírivky a ponuka z Mobelixu bola podobná. Výrazne však kusovo obmedzená, kým Tempo Kondela ide s cenou ešte nižšie. Konfigurácia pritom zostáva veľmi podobná na tie, ktoré majú iné výrobky drahšie o pár stoviek eur. Nižšia cena je tak menšie riziko pre tých, čo netušia, ako veľmi ju využijú. Ak nás však čaká také horúce leto, aké bolo to minulé, možno nie je nad čím veľmi uvažovať. V ponuke sú štyri varianty modelového radu KAMINO:

Výbava:

Vybavené sú technológiou pre perličkový kúpeľ zloženou z 100 a viac trysiek, aj s ohrevom vody. Ide však len o udržiavací ohrev, keďže jeho schopnosť je zvýšenie o len cca 1 až 2°C za hodinu. V prípade použitia v interiéri si tak pomôže používateľ prívodom teplej vody. Na slnečnom mieste si ľahko dopraje vyhriatie vody slnkom. V zimnom období však môže teplota v exteriéri výrazne klesnúť. Vírivka je totiž na celoročné používanie. Je ľahko prenosná a jednoduchá. Sami odporúčame tento typ vírivky skôr ako dočasné riešenie počas letných dní a následne do interiéru. Z jednoduchého princípu, ktorý sa týka prívodu elektrickej energie, prívodu vodu a zabezpečenia teplej vody.

  • Treba myslieť na to, že v tomto prípade nejde o plnohodnotne vyhrievanú vírivku.
  • Výhodou určite je, že technické vybavenie umožňuje jej nafúknutie a tak nepotrebujete v emergency prípadoch „bez pumpy“ vlastné pľúca. (nafukovanie je cez funkciu bubliniek)
  • Obsahujú kartušovú filtráciu a nezaškodí si prikúpiť ešte nejaký filter navyše. Nejde o drahú položku.
  • Táto ponuka je výsledkom porovnávania viacerých ponúk počas obdobia dvoch rokov (2020-2021) a vyhodnotená za cenovo najvýhodnejšiu.

Tento modelový rad KAMINO predstavuje aj video s menším typom vírivky:

Na čo nezabudnúť pri stavbe vírivky:

  • Podklad musí byť pevný. Nenafukujte a nenapĺňajte vírivky na balkónoch, v interiéri bytov, v loggiach a podobne. Išlo by o váhu jednej tony, čo je pre statiku mimoriadne riziko.
  • Vyberajte rovný podklad na záhrade, nikdy nie vo svahu. Svahovitý pozemok je nutné vykopať, vytvoriť rovinu, prípadne podložiť jemným štrkom a podkladom brániacim poškodeniu vírivky
  • Pred vírivkou by mal ako nášľapná plocha slúžiť bazénový koberec, alebo čistá dlažba. V krajnom prípade šlapákový chodník, umelý trávnik, či čistá tráva. Pri živej tráve je však stále riziko zanesenia vody trávou a nečistotami.
  • Stavajte ju tak, aby ste mali bezpečný a dostupný prívod energie a samozrejme vody.

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu