Nemecké nože WMF prichádzajú s novým radom Kineo a novinkami

WMF je nemeckou značkou kuchynských pomocníkov, kovového riadu, ale svoje postavenie si získal aj svojimi nožmi. Nemecký riad, ktorý je nositeľom ocenení a aj v oficiálnych ratingových rebríčkoch sa umiestňuje vysoko, je známy aj medzi našimi kuchármi, alebo aj nadšencami slušnej výbavy vlastnej kuchyne.

WMF Kineo

Nože WMF

Aktuálne sa značka WMF pýši novou sériou nožov. Na trhu sa objavujú pod názvom WMF Kineo. Základom pre úspech nového radu výrobkov je špeciálna úprava čepele, uvádzaná pod technológiou Performance Cut. Kým dizajnéri po stránke kovu a jeho vlastností sa vyhrali s novinkou tak, aby vydržala ostrá po čo najdlhšiu možnú dobu, nezaháľali ani dizajnéri celkovej konštrukcie. Najmä sa podarilo vytvoriť rovnováhu medzi čepeľou a rukoväťou. S moderným dizajnom, avšak stále s výbornými vlastnosťami uchopenia a celkového vyhotovenia.

Konkrétne ide o nožiarsku oceľ – martenzitickú nerezovú oceľ X50 CrMov 15, ktorou sa čepele pýšia. Mimo iného aj svojim nemeckým pôvodom výroby. Za zmienku určite stojí, že nejde o nože určené pre umývačky, ale je vhodné im venovať pozornosť ručne. Aj pre zachovanie kvality celej konštrukcie. Prémiové nože si vyžadujú pri umývaní skôr ľudskú pozornosť, než umývačku.

Kineo je o nožoch, novinkách a nie len o nožoch

Rad Kineo obsahuje klasický výber nožov, ako sú tie určené na pečivo, nôž pre šéfkuchára, menšie, zúbkované, prípadne menej tradičný nôž viacúčelový. Ten disponuje 12 centimetrovou čepeľou a neobvyklým tvarom čepele so zúbkami.

Kineo

Na konci je vybavený ostrým hrotom, čo pridáva na možnostiach jeho využitia. Vzhľadom na svoju univerzálnosť môže byť jedným z tých najpoužívanejších, hoci sami sme ho v redakcii zatiaľ nemali možnosť naplno vyskúšať. Zaujímavosťou je, že séria Kineo obsahuje aj set 30 dielneho príboru a aj sety nožov. Sety nožov majú aj variant s dreveným stojanom pre klasický set rôznych nožov aj s ostričkou.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu