Zariadenie kúpeľne so zachovaním efektívneho využitia

Priestor kúpeľne nie je veľmi rozsiahly, pretože v ňom netrávime podstatnú časť nášho dňa. Napriek tomu si zaslúži praktické vybavenie, ktoré bude plne funkčné pre všetkých členov rodiny. K finálnemu vybaveniu a zariadeniu tejto miestnosti nám pomôže výber vhodných farieb a dekorov, ktorých súčasťou je aj samotný nábytok do kúpeľne. Moderný nábytok dokáže celý priestor zútulniť a postarať sa o uskladnenie všetkých potrieb. V neposlednom rade tým môžete získať veľa výhod a ušetriť priestor navyše.

Čo by nemalo chýbať v kúpeľni?

Súčasťou každej kúpeľne by malo byť zrkadlo, poličky, skrinky alebo sprchové závesy, ktoré sú nevyhnutné pre súkromie počas sprchovania. Kúpeľňové skrinky neslúžia len na uchytenie umývadla, ale predstavujú možnosť úložného priestoru. Ten môžete využiť na skladovanie kozmetiky a hygienických potrieb. Rovnaký účel spĺňa aj polička do kúpeľne, pričom je ideálne, ak je umiestnená v oblasti vane alebo neďaleko umývadla.

Ak vás trápi obmedzený priestor, tak môžete uvažovať o malej rohovej skrinke, ktorá je vhodná pre jedno umývadlo. V prípade, že máte viac voľného miesta, tak si pokojne môžete vybrať skrinky pre dvojumývadlá.

Ako môžete využiť priestor na stene?

Potrebujete priestor navyše alebo máte priveľa prípravkov a hľadáte im miesto? Do kúpeľne si môžete pridať skriňu, vďaka čomu získate ďalší úložný priestor a výnimočný kus nábytku. Vyberajte však taký, čo bude ladiť k celej kúpeľňovej zostave. Pokiaľ vás trápi malý priestor, tak nezúfajte. Poličky môžete zavesiť na stenu, čím neprídete o žiadny priestor na podlahe. Steny sú riešením aj pre závesné zrkadlá, ktoré budete môcť využiť v prípade, že nemáte priestor na skrinkách.

priestor kúpeľne a zrkadlo

Zdroj obrázka: New Africa / Shutterstock

Účel zrkadla

Zrkadlo predstavuje pre túto miestnosť obzvlášť veľký prínos, pretože plní nielen praktickú funkciu, ale po estetickej stránke dokáže celý priestor príjemne zútulniť a môže pomôcť túto miestnosť o niečo aj opticky zväčšiť.

Ak si zakladáte na svojom zovňajšku a často kontrolujete detaily na tom, ako vyzeráte, tak by vám zrkadlo nemalo chýbať ani v kúpeľni. Výhodou zrkadla je aj jeho schopnosť priniesť svetlo do tmavého interiéru alebo ho celý zväčšiť a upraviť.

Udržanie bezpečia a súkromia

Každodenné používanie kúpeľne nás núti myslieť aj na súkromie. Práve to je dôležité pri celkovej hygiene a pre naše vlastné pohodlie. Hlavnou funkciou sprchového závesu je zamedziť vode, aby sa dostala všade a zbytočne narobila neporiadok. Dôležité je, aby ste našli kvalitný kúpeľňový záves, čo bude nielen vodoodolný, ale zároveň bude ladiť ku kúpeľňovému vybaveniu. Pozitívnym faktom, ktorý so sebou záves prináša, je tiež jeho jednoduchá údržba, keďže väčšina materiálov nám umožňuje jeho pranie v práčke.

kúpeľňa a záves

Zdroj obrázka: AlexandrBognat / Shutterstock

Trendy kúpeľne, ktoré vyniknú

Jednoznačne by ste sa mali vyhýbať výrazným a odvážnym farebným kombináciám. Tie by nemuseli byť dobrou voľbou pre malú kúpeľňu. Minimalizmus je v kúpeľni stále veľmi populárny, hlavne pokiaľ ide o výber dekoru alebo voľbu nábytku. Ideálne sú dekory s čistými líniami, vďaka nim necháte vyniknúť nábytok. Ako dekor však môžete vybrať tiež populárnu mramorovú kombináciu. Tá zvykne zahŕňať predovšetkým čiernu a bielu farbu.

Pri výbere nábytku a zariadenia môžete zapojiť svoju kreativitu, aby ste ušetrili priestor a zároveň pripravili modernú a efektívnu kúpeľňu. Ak vám zostane voľný priestor, pokojne ho využite na svoje osobné veci alebo hygienické potreby, čo používate dennodenne. Pokiaľ preferujete kúpeľňu a úložný priestor, ktorý vám pomôže skryť všetky produkty, tak môžete využiť tiež miesto pod umývadlom, kde umiestnite vhodnú skrinku.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu