Vaňa v strede kúpeľne – 5 dôvodov prečo áno a prečo nie

Ak plánujete prestavbu, alebo ešte len výstavbu svojej kúpeľne, obzvlášť veľkú pozornosť nepochybne venujete výberu vane. Tak ako v dávnej minulosti šlo o vane oblých tvarov, ktoré bolo možné sťahovať a nemusela tak existovať kúpeľňa v pravom slova zmysle, aj dnes si v niektorých domácnostiach nachádzajú fanúšikov vane netradičných tvarov, ktoré možno postaviť do stredu kúpeľne. Už sme si od socialistických čias zvykli na rovnaký koncept kúpeľní s vaňami, ktoré obkladáme múrom, či dodávanou stenou. Mať vaňu v strede kúpeľne, alebo len ďalej od steny s priestorom okolo, to chce jednak odvahu, ale aj dostatok miesta.

Kúpeľňa vaňa od steny

5x prečo nie pre vaňu v strede kúpeľne

  1. Vaňa v strede miestnosti spôsobí, že už vám veľa miesta nezostane.
  2. Inštalácia si vyžaduje natiahnuť vodu aj odpad v podlahe do stredu očakávaného miesta
  3. Niektoré dizajny vaní nedovolia murovku a skrytie rúrok. Potrebujete ich preto poriadne premyslieť a zvážiť aj ich podobu.
  4. Inštalácia vane bude chcieť poriadne upevniť. Pohybovanie s vaňou, hoci je upevnená k odpadu a prívodu vody, môže vážne poškodiť rozvody.
  5. Pri niektorých stavbách je veľmi dôležité premyslieť, či nepôjde o riziko. Predstavte si totiž vaňu a fakt, že jeden liter vody je viac menej jeden kilogram váhy. Plus vy a váha vane samotnej v strede miestnosti. Je potrebné sa pýtať, či to dnes, ale aj o 20 rokov naozaj miestnosť vydrží a ako veľmi je stavba domu naozaj pevná.

5x prečo určite áno

  1. 5 dôvodov prečo áno musí zakončiť tento článok, pretože ste si sem prišli nepochybne po motiváciu a tak nemôžeme vynechať to hlavné. Dôvodom je skrátka originálny pocit z toho, keď máte vaňu ako malé kráľovstvo, neopreté niekde v rohu, ale máte všade výhľad a odvšadiaľ prístup.
  2. Susedia aj známy budú závidieť. Hovorme si je celkom jedno čo, je to skrátka tak. Mať vaňu v strede je predsa akýmsi symbolom pôžitkárstva a zmyslu pre dizajn. Viete, kde sa vyskytovali vane v strede miestnosti? Predsa u kráľov a kniežat. Zámerom však bolo, aby boli prístupné odvšadiaľ pre obsluhujúci umývací personál. Nuž tak si teda doprajte trochu toho šľachtického pocitu.
  3. Vaňa v strede je odvšadiaľ prístupná a je tak jedno, kadiaľ vstupujete vy, alebo partner. Umývať vám chrbát, alebo bozkávať nohy môže z ktorejkoľvek strany.
  4. Veľké kúpeľne sa týmto riešením výborne naplnia a vy máte po obvode mimo umývadlo oveľa viac priestoru na návrh interiéru, používanie doplnkov a ďalšieho nábytku.
  5. Vzhľad – treba uznať, že vaňa v strede miestnosti má svoj osobitný vzhľad a to v prípade naozaj akejkoľvek vane. Dotvorte si predstavu horiacich sviečok, plnej horúcej vane v strede miestnosti, ktorá je priamo v strede tak, akoby malo ísť o určitú podobu trónu pre kráľa. Opäť tu ide o malé priblíženie k bodu 2, no je to tak. Ak je priestor aj financie, doprajte si pokojne vaňu ďalej od steny a prekvapene budú pozerať všetci, čo vás prídu navštíviť.

Netreba zabúdať ani na fakt, že prekvapene môžu pozerať aj majstri a firma, ktorá má vybudovanie kúpeľne zrealizovať. Pripravte si preto obhajobu tohto zámeru, ako aj niekoľko podrobností o svojej predstave.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu