Nepriepustný chránič matraca má zmysel aj v bezproblémovej domácnosti

Chránič matraca poznáme ako jednoduchú plachtu z odolných nepriepustných materiálov, ktoré napriek nepriepustnosti umožňujú plnohodnotne spať a neznamenajú znížený komfort. Lacné chrániče matracov majú nedostatky v podobe zvukovej odozvy, akejsi tvrdosti materiálu pri pretáčaní na posteli a nepohodlie. Tie drahšie a kvalitnejšie nevydávajú zvuk a spánok je prirodzený. Zväčša sa s nimi stretávame pri malých deťoch. Najčastejšie, ak nám zaspávajú bez plienok, alebo ich učíme na noci bez plienky a premočené matrace sú skrátka problém. Jednak hygienicky, aromatický ale povedzme aj po stránke materiálovej.

posteľná bielizeň

Materiál má svoju dôležitosť

Chrániče matracov nevyrábajú z čohokoľvek. Najmä nie z igelitu a jeho vzhľadovo príbuzných materiálov. Využíva sa polyuretán a bavlna. Najmä spodná vrstva musí byť tvorená materiálom schopným neprepustiť tekutinu a horná vrstva ju musí vedieť zachytiť a nepustiť. V opačnom prípade si pri akejkoľvek nehode môžete ocitnúť v kalužiach podľa toho, kde sa do matraca zabára lakeť a pod. Chrániť matraca chráni ako inak, celý onen materiál, ktorým je vyplnený matrac. Ten v záujme priedušnosti nemôže byť nepremokavý a poznačený tekutinami a nečistotami stráca na hodnote. Ale pokojne tomu povedzme aj na „dôvere“ kohokoľvek z používateľov a hostí v budúcnosti.

Posteľ , spánok a pohoda

Vybavené sú často rohmi a gumenými popruhmi (vtedy je nevyhnutné vyberať správne rozmery plochy postele), ktoré je možné navliecť na matrace. Niektoré chrániče majú predpísanú maximálnu šírku matraca, na ktorý sú schopné sa napnúť. Niektoré nemajú popruhy a dávajú sa len položením pod hornú plachtu. Chránič sa kupuje podľa rozmerov matraca, pričom bezpopruhové je možné kúpiť aj v nepresnom formáte a nepredstavuje to veľký problém. Vlastnosti ako hyperalergénnosť a antibakteriálnosť sú len prídavkom, ktorý len privítame.

Nehody sa stávajú deťom aj dospelým a vlastne ani nie sú na smiech

Nehody spôsobené zhoršeným zdravotným stavom nie sú na smiech. Pri deťoch je to celkom prirodzené, že chrániť matracov pre vlastné, či dieťa na návšteve, skrátka k posteli patrí. Nezabúdajme však ani na chápavé manželky a nočných vyjedačov chladničky. Nápoje, jedlá, omáčky. Všetko to, čo do postele nepatrí, ale i tak tieto rady mnohí nerešpektujeme. Pre malé domácnosti a študentské byty je posteľ neraz aj gaučom a spoločenským miestom usádzania. Aj pri nich je jednoducho priestor, kedy chrániť má zmysel.

Chrániče matracov pre veľkú manželskú posteľ si dnes nekupujú len manželia s problémami, ale aj bežní rodičia, ktorých deti zvyknú počas dňa prespať v ich posteli a opäť, malé domácnosti. Kupovať si chrániť na matrac teda v podstate neznamená nič, žiaden chúlostivý problém. Okrem toho, už ste videli stáť fľašu či plechovku piva na posteli aj vtedy, keď sa radujete z gólu? A čo pes? Čo keď sa o posteľ delíte so psom a hoci vie, kam má chodiť na malú potrebu, no vieme, aké sú šteniatka…


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu