Netradičné oplotenie okolo domu, stále viac vyhľadávané

Ploty a oplotenia sa primárne používajú na vyznačenie hraníc pozemku a vymedzenie nášho súkromia. Zároveň je to aj prvá vec, ktorú si návšteva, či už náhodný okoloidúci všimne. Okrem plnenia svojho účelu by malo oplotenie ladiť, či už s domom alebo záhradou. Väčšinou ľudia volia klasické kovové alebo drevené ploty. To je klasika. Prečo, ale neskúsiť netradičné oplotenie domu, ktoré všetkých dostane?

netradičné oplotenie

Múr skrášlený živým oplotením

Ak chcete váš plot pri dome trošku oživiť výbornou voľbou je napríklad murovaný plot, pred ktorým je ešte jeden živý. Pri takomto riešení sa môžu použiť aj menej obvyklé rastliny, napríklad vyššie druhy bambusov, ktoré sa dobre hodia do ázijsky ladenej záhrady. Ak chcete, aby bol tento netradičný živý plot ešte atraktívnejší, odspodu ho skúste nasvietiť. Výhodou bambusov je, že v porovnaní napríklad s tujami rastú podstatne rýchlejšie a okrem iného sa postarajú o zvukové efekty.

Obľúbené gambiónové koše

O gambiónových košoch ste už iste počuli a určite aj videli. Ide o kovové konštrukcie, ktoré sú vyplnené kameňom. Vyrábajú sa zvyčajne v tvare kvádra alebo kocky a podľa potrieb sa spájajú do príslušnej podoby. Hlavnou funkciou je spevnenie povrchu. Svoje využitie však našli aj ako moderné oplotenie. Zabezpečujú moderný a nezvyčajný vzhľad, vďaka čomu sa stávajú čoraz viac populárnejšie.
Výhodou takýchto gambiónových košov je napríklad rýchla, jednoduchá montáž. Okrem toho výborne plnia protihlukovú funkciu, vďaka kameňom majú prirodzený vzhľad a ekologickosť, dokonca nemajú takmer žiadne nároky na údržbu.

Plot gambiónové koše

Drevený plot s kvetmi

Drevené ploty, nemusia byť iba hnedé. Síce sú náročnejšie na údržbu, no mimoriadne príťažlivé.  Navyše, drevo otvára pomerne široký priestor na kreativitu. Zaujímavý môže byť napríklad drevený plot natretý výraznou sýtou farbou. Okrem toho ak sa plot doplnení aspoň malým kvetinovým záhonom určite nebude pôsobiť stroho či nezaujímavo. Vhodné je  pestovať trvalky, letničky aj ruže, farebnosť kvetov je pritom dobré zladiť samozrejme s farbou plota.

Staré náradie nemusí len do koša

Určite sa v každom dome, či záhrade nájde staré nepotrebné náradie alebo veci, ktoré by človek aj vyhodil, ale nakoniec ho aj tak nechá pohodené v skrini. Veď niekedy sa to určite zíde. Skvelou možnosťou ako ho využiť je zakomponovať ho do oplotenia domu. Či už na oživenie kovového alebo dreveného plota. Kreativite a šikovnosti sa medze nekladú. Tu je potrebné dbať na bezpečnosť a čo najviac otupiť všetky ostré hrany náradí.
Samozrejme existuje veľa iných možností a variant netradičného oplotenia. V podstate všetko záleží od vkusu majiteľa a jeho kreativite. Nezabúdajme, že dobré je držať sa pritom zásady, že v rámci jedného priestoru sa má použiť len jeden typ oplotenia, výnimku by sme mali nechať iba na architektoch.

netradičné oplotenie


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu