Objímky pre žiarovky, ktoré bez kábla ovládnete na diaľku

Objímka žiarovky je presne to, do čoho sa žiarovka skrutkuje v lampe. Zrejme tú potrebovať nebudete, keďže lampa ju už obsahuje. Objímka, ktorú si dnes predstavíme, však nenahrádza pôvodnú, ale vylepšuje jej vlastnosti. Mať totiž v nej naskrutkovanú ešte jednu s prijímačom RF signálu znamená otvoriť si cestu k ovládaniu svetla aj ďalšími spôsobmi, nie len jediným vypínačom.

Objímky Extol Light

Vo väčšine stolných lámp sa nachádzajú niekde medzi zásuvkou a lampou na samotnom prívodnom kábli. To sú malé lampy. A čo tie stropné? Nech už je svetlo akokoľvek vysoko, pokiaľ si naskrutkujete práve túto objímku a použijete k nej diaľkový ovládač 43800, 43822 alebo 43820, získate možnosť rozsvietiť si v miestnosti stropné svetlo odkiaľkoľvek.

Objímky E27 od Extol Light 43810

Výrobca vychytávok do smart domácnosti, Extol Light, prišiel s viacerými špeciálnymi pomôckami a priebežne sa snažíme venovať všetkým, ku ktorým sa dostaneme a máme ich možnosť vyskúšať. Naposledy to bolo spojenie dvojvypínačov a objímok závitu E27, s ktorými nie je ťažké pracovať, aj keď neznalosť tejto novej technológie možno na začiatku odrádza. Nemalo byť. V konečnom dôsledku totiž ani spojenie a ani používanie nie je náročné. Práve naopak. Svoj úspech si môže vybudovať jednoducho preto, že prináša uľahčenie bežného používania svetla. Prečo uľahčenie bežného?

Použitie objímok pre žiarovky

Objímku, ktorá sa vkladá do objímky a žiarovka až do tej druhej, ste doteraz nepotrebovali. A možno ste nevedeli, že mohla byť prínosnou. Využitie nachádza v malých stolných lampách s vhodným závitom, kedy si viete svetlo rozsvietiť aj na diaľku, podľa výrobku až 30 metrov. Nevadí pritom, pokiaľ v dosahu zacláňa nejaký kvet, textil, či iný kúsok umeleckého dieťa, či človek. Objímky sa dajú hravo aktivovať na diaľku a vy si tak môžete rozsvietiť svetlo. Nastavenie komunikácie medzi konkrétnym vypínačom a svetlom sa deje podľa návodu.

Každá jedna objímka má tieto vlastnosti:

 • V balení sa nachádzajú dve tieto objímky
 • Napriek zdanlivej odolnosti nie je odporúčané príliš vlhké prostredie a dážď, prípadne iná prírodná vlhkosť. Neslúži totiž do exteriéru. Výrobca uvádza, že je čiastočne vodeodolná len v prípade, ak ide o zvislú polohu nadol.
 • Pôsobia veľmi pevným dojmom
 • Sú vytvorené z pevných materiálov v kombinácií s tvrdým plastom a plechom.
 • Žiarovku mierne predĺži. Ak máte krycie svetlo, je možné, že vám predĺži dosah žiarovky o 5 cm ďalej. Preto ak používate kryté svetlá, napríklad na chodbe, či na toalete, skúste najskôr, či nebude nutné zmeniť veľkosť žiarovky a nesiahnuť tak po menších. Úsporné žiarovky totiž vyrábajú aj kratšie.
 • Spájajú sa s diaľkovým ovládačom pomocou jednoduchého kliku v správny čas. V návode je v dvoch krokoch vysvetlené použitie pomocou stlačenia tlačidla – Zariadenie objímky je ako prijímač vybavené tlačidlom pre spustenie párovania s vysielačom a taktiež nechýba aj LED signalizácia stavu spojenia.
 • Pri LED žiarovkách je odporúčané maximum 60 W
 • Pri klasických žiarovkách s wolframovým vlákienkom je odporúčaný maximálny výkon: 100 W
 • Po naskrutkovaní sa pevne drží a všetko je bez kývania pevné, ihneď pripravené pracovať.

Kedy je tento vynález pomocou

Pomocou je tento vynález vždy, keď chcete vyriešiť osvetlenie na diaľku. Do menších stolových lámp, ktoré majú závit E27, sa dá inštalovať diaľkovo ovládaná objímka 43810 (na menšej škatuli je napísané Remote Control Lamp Holder). Získate tým možnosť pomocou ovládača, ktorý nie je v tomto balení, vypnúť a zapnúť svetlo kedykoľvek a z akéhokoľvek miesta. Dosah prijímania je 30 metrov, čo znamená, že kdekoľvek v miestnosti si môžete umiestniť vypínač.

Môže ísť o malý ručný vypínač diaľkový, ktorý si nájde miesto na nočnom stolíku. Alebo celkovo potrebujete vyriešiť inak vypínače na stenách a svietidlo je to stropné s klasickým závitom pre žiarovky. Svetlá stropné, ktoré si môžete vypínať pomocou vypínača kdekoľvek zo steny, si môžete nasadiť napríklad k posteli, aby pri zapínaní a zhasínaní nebolo nutné vstávať z vyhriatej periny a kráčať po miestnosti. Objímky nájdu uplatnenie aj všade tam, kde je vypínač na kábli nepraktický, neustále zaseknutý pri stene, na nedostupnom mieste za kreslom, či pokojne môže ísť o taký dizajnový kúsok, že jednoducho nechcete riešiť jeho vlastný prívod energie.

Vlastnosti výrobku:

 • V balení sú dve objímky s rovnakým závitom aj objímkou v samom sebe
 • Vyhotovenie z hladkého tvrdého plastu a plieškov.
 • Označenie nesie: Extol Light Input 220-240 V ~50Hz,
 • Produktové číslo: 43810
 • RF signál: 433,92 MHz
 • Výrobca: Extol Light

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu