Vypínače z Extol Light, ktoré nepotrebujú káble ani vysekávanie steny

V rámci modernej smart domácnosti dnes môžete mať vypínače na svetlo aj bez toho, aby ste ťahali elektrinu priamo k nim. Dokonca môžete vypínač na svetlo prenášať po miestnosti, alebo si ho položiť vedľa postele. Vychytávka v podobe diaľkovo ovládaných vypínačov totiž nepotrebuje natiahnuť žiadne káble, ktoré by spájali objímku so žiarovkou s vypínačom na priamo.

Vypínače extol light diaľkové

Vychytávka vyrábaná pod značkou Extol Light Remote Control Double Switch je vypínač, ktorý funguje na diaľku. Mali sme možnosť si vyskúšať túto technológiu a pochopiť jej fungovanie.

Vypínače spojíte s viacerými zariadeniami

Vypínače predávané v železiarstvach a predajniach elektro produktov pod kódom 43822 sú v podstate dva dvojvypínače v jednom malom balení. Na rozdiel od klasických vypínačov do steny sa tieto neinštalujú do malej skrinky s prívodnými káblami. Na opačnej strane má pár dierok na pripevnenie o stenu. Žiadne káble nepotrebuje. Len batériu, keď bude treba vymeniť tú, ktorú obsahuje od výroby.  Oba dvojvypínače v balení sú tak tenké, že nie sú viac vystúpené ako klasické pripojené na stene, či skôr v stene.

Trik je v tom, že vo vypínači je vysielač, ktorým sa po stlačení deaktivuje prijímač. Prijímač pritom môžete mať buď v podobe objímky E27 (43810), alebo v podobe diaľkovo ovládaných zásuviek 43803 a 43802. Čokoľvek s prijímačom si dokúpite a môže ísť pritom hneď o niekoľko zariadení naraz, bude sa dať vypínať pomocou ovládača. Zásuvky sa dajú použiť na zapojenie elektrických spotrebičov. Nemusíte následne riešiť ich vypínanie cez ich tlačidlá, ktoré nemusia byť prístupné, alebo ďaleko. Vypnete ich potom vypínačom, ktorý môžete mať pokojne nainštalovaný na spodku stola. Áno, aj s takýmto nápadom sme pri skúšaní prišli a zistili sme, že niečo také dosiaľ ani neexistuje. Nápad pritom vymyslelo 1,5 ročné dieťa. Nepodarilo sa nám zistiť ako rýchlo sa batéria vybije. Tak dlho vypínače neskúšame.

Vypínač, ktorý si dáte kdekoľvek

V bytoch je panel, kde môže byť nepredstaviteľné vysekávať novú cestu pre rozvody. Hlavne však cena je poriadne vysoká. Cena práce, všetkých materiálov a následne opravy steny a maľovky. Nemôžete vysekávať do steny nové káble? Nevadí. Nie je nutnosť hneď bezhlavo sekať a rušiť omietku, alebo tapetu. Poteší, že v podstate postačí mať v lampe veľkosti klasickej žiarovky E27 našrobovanú objímku 43822 (v balení sú aj tak dve), nechať zapnutý starý vypínač a potom umiestniť nový vypínač buď namiesto pôvodného, alebo umiestniť tie bezdrôtové na tie miesta, ktoré potrebujete. Zopár tipov, kde môžete umiestniť vypínač, ktorý takto máte navyše:

 • Na spodok stola, kedy si prakticky vypnete osvetlenie bez toho, aby ste museli k dverám. To pre prípad, že v miestnosti spíte a stôl máte bližšie.
 • Kdekoľvek na stene, pokojne tak nízko aby dosiahlo aj dieťa, alebo zámerne vyššie, aby si zapnúť a vypnúť svetlo nemohlo.
 • Len tak na nočnom stolíku, či priamo pod nočným stolíkom zospodu.
 • Vypínač koniec koncov môžete umiestniť kdekoľvek a zapínať ním elektrickú zásuvku, či objímku. Keďže je určený na aktiváciu dvoch druhov zariadení, práve so zásuvkami tak môžete aktivovať akékoľvek zariadenie. Napríklad vodné čerpadlo v ovládanej zásuvke, osvetlenie celého domu, pokojne aj napojené na diaľkovo ovládanej zásuvke do exteriéru (kód 43802)

Vypínače extol light diaľkové

Nejde o IR signál, ale RF, čiže čakajte lepší dosah

Keďže nejde o IR signál, ale RF signál, nemusíte riešiť, či vám niečo nezavadzia v ceste medzi prijímačom a vysielačom. Kvety, stromy, stolička, či kreslo. Dieťa, pes, záclona, alebo deka. Pokiaľ v ceste nestojí nič zásadné, napríklad celý dom, či nejaké múry, signál sa dostane kam má. Preto je nápad so spodkom stola, kde je vypínač stropného svetla ukrytý .

Vlastnosti výrobku:

 • V balení sú dva dvojvypínače, bielej farby
 • Plastové vyhotovenie z hladkého tvrdého materiálu
 • Po stlačení sa ozve zvuk stlačenia podobne ako na myši, no tlačidlo vypínača nemení polohy. Stlačiteľné je do obidvoch strán každé z dvojice, no nie je ho nutné vracať späť, keďže je stále na rovnakom mieste.
 • Označenie nesie: Extol Light 12 V DC, SAR P max < 20mW, Class I,
 • Produktové číslo: 43822
 • RF signál: 433,92 MHz
 • Výrobca: Extol Light

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu