Obľúbený OptiGrill od TEFAL získal niekoľko praktických inovácií

Tefal už pred nejakým časom uviedol na trh úspešný koncept OptiGrill a teraz prichádza s jeho inováciou v podobe modelu OptiGrill Elite GC750. Tou najzásadnejšou inováciou je senzorické meranie grilovanej suroviny. Jej stupeň prepečenia vám oznámi zvukový signál. Môže tak byť riešením pre všetkých, ktorí si nie sú nikdy istí prepečením steaku, alebo vôbec používaním podobných zariadení. OptiGrill pritom úspechu vďačí dobrej reklamnej kampani, ale aj výsledkom v domácnostiach. Aktuálny novší model sa od pôvodného v podstate ani na prvý pohľad nelíši.

Tefal OptiGrill

Kontaktný grill so správnou výbavou

Novinka Tefal Optigrill Elite GC750 má programovú výbavu v podobe 12 programov fungujúcich automatiky. Slúžia na grilovanie mäsa, alebo zeleniny, pričom sa počíta aj na morské plody. Mimo automatické programy je aj voľný mód, kedy si ponechávate všetko vo vlastných rukách podľa vašich predstáv. Displej vám počas grilovania napovie, v akej fáze grilovania v danej surovine ste.

Nastaviteľná je teplota a čas. Pri automatických programoch si to všetkopočíta prístroj sám a zobrazuje aj zostávajúci potrebný čas. Pre steaky tak viete docieliť presne tie potrebné fázy prepečenia, aké sú známe aj v gastronomických prevádzkach – rare, medium alebo welldone. Dokonca je možné docieliť aj chrumkavý povrch, jednoducho prudším opečením povrchu suroviny, k čomu je samostatná funkcia. Súčasťou novej výbavy je aj rozmrazovanie To sa dá využiť pri rýchlej snahe využiť mäso čerstvo vytiahnuté z mrazničky.

Tefal OptiGrill

Od dobrého prenosného elektrického kontaktného grilu zákazník požaduje aj niekoľko ďalších funkcií. Čo so sťavami, olejom, tukom ako takým, či prebytočnou marinádou? Platne sú vyberateľné, ba čo viac, použiteľné v umývačke riadu. Pre odtekanie štiav slúži prídavná odnímateľná miska. Tieto funkcie by však v tomto segmente mali byť štandardom, preto ich netreba pokladať za výnimočnosť. Za zmienku však stojí nepochybne plocha 600 cm2, ktorá poslúži aj na prípravu piatich porcií mäsa do hamburgerov, prípadne aj šiestich.

Úspech prístroj získal ľahkým používaním, svojim dizajnom, aj nepochybne aj pre napĺňanie sľubov o úspešnej príprave jedál, ako uvádzajú marketingové materiály a skúsenosti iných. Pri verzii GC750 je možné hovoriť o dobrých vylepšeniach už i tak spoľahlivého spotrebiča. Avšak nejde o najlacnejší grill. Výhodou je aj kompaktná veľkosť, ktorá je ideálna pre menšie kuchyne alebo k využitiu na terase či lodžii. Odporúčaná cena pre Tefal Optigrill Elite GC750 je 7699 korún/299 eur.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu