Ovocná škôlka Stape Vajda jedna z najstarších, stromy aj cez internet

Viete aký je rozdiel medzi záhradníctvom a ovocnou škôlkou? Práve ovocná škôlka je výrobcom ovocných stromov, ktoré ďalej záhradníctva predávajú. Ideálna cesta, ako získať dobrý výber, dobré ceny a produkt priamo od zdroja je získať ho z ovocnej škôlky.  V obci Čaklov na východnom Slovensku, sme objavili škôlku, ktorej stromy putujú aj do Českej republiky, s názvom Stape Vajda.

ovocnaskolka-stapevajda

Stape Vajda, jedna z najstarších ovocných škôlok na Slovensku

Jej názov nie je anglickým výrazom zahraničného investora, ale skratkou mien Stanislava a Petra Vajdovcov, ktorí pred viac ako 50 rokmi škôlku zakladali.  Patrí medzi najstaršie ovocné škôlky na Slovensku, ak nie je priamo tou najstaršou. V rámci obce Čaklov je ovocná škôlka tou najznámejšou firmou, ktorá sa v nej nachádza a známa je nie len na širokom okolí. Dôvodom je internet. V období okolo marca, až apríla prebieha jarný predaj. V okolí októbra zas predaj jesenný. Čas ideálny na presádzanie a sadbu ovocných stromov, alebo kríkov. Preto ak plánujete získať nové stromy a kríky do svojej záhrady, je dobré plánovať s obdobiami, ako aj možnosťou, že stromy sa dajú objednať online.

Ovocné stromy objednané cez internet až domov

Výhodou objednávok cez internet je, že dnes si už vieme objednať čokoľvek a kamkoľvek. Aj stromy, ktoré sú vypestované na východnom Slovensku dnes nie je problém prepraviť na opačnú stranu republiky. V rámci online objednávky to dnes umožňuje viacero záhradníctiev. Stape Vajda na svojich stránkach http://www.zahradnictvocaklov.sk/  prezentuje vždy aktuálnu ponuku a až v závere stránok všetko to, čo je vypredané, pre predstavu, čo za iných okolností v ponuke je. Jeden dva dni trvá, než stromy dorazia do svojho cieľa. Kuriérske spoločnosti, ktoré sme oslovili v priebehu marca potvrdili, že celkom bežne prevážajú v dodávkach celé stromy. K rodinným domom, k stavbám ale aj bytom. Stromy zabezpečené proti tomu, aby ich korene, či hlina poškodila iný tovar, sú zabalené aj tak, aby neboli poškodené konáre, zachovala sa koruna a kvalita stromov. Pri  firmách, ktoré majú dlhoročnú tradíciu, je určitou zárukou, že vám zabalia stromčeky nepoškodené, pekné a zdravé. Aj na diaľku sa tak chcú prezentovať len v dobrom svetle.

Stape Vajda zahradnictvo logo

V ponuke na webe sú oddelené od seba jednotlivé druhy. Jablone, hrušky, broskyne, slivky, ale aj veľmi zaujímavé kúsky, ako sú hybridy, krížence, kríky, bobuľové ovocie, či netradičné ovocie typu arónia, čučoriedky, muchovník, zemolez, kustovnica a mnoho iného. Z pohľadu záhradkára je možné v čase neskorého príchodu nájsť vo vypredanej ponuke veľmi zaujímavý sortiment.

Ovocná škôlka stape Vajda

Záhradníctvo sme si otestovali v rámci dvoch objednávok počas jari 2017. „Kamenná predajňa“ je dostupná priamo v obci Čaklov. Vzhľadom na rozľahlú plochu a nezameniteľný vzhľad škôlok s ovocnými stromami si ju s inou firmou nemôžete popliesť.

Viac informácií na: http://www.zahradnictvocaklov.sk/


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu