Smoothie mixér aj s pohárom od Tefal: zdravá výživa a úspora času

Smoothie je životný štýl, aj nová doba. Ak ste už podľahli tomuto trendu, alebo ho len vnímate ako občasné potešenie, viete, že na získanie tekutej podoby vitamínov je potrebný dobrý mixér. Tefal má už niekoľko mesiacov na trhu zaujímavý smoothie mixér, model Personal Blender. Snaží sa priniesť odpoveď na rýchlu manipuláciu, rýchle umývanie, rýchlu prípravu a ešte by sme nejaké podstatné meno k prídavnému menu „rýchle“ určite našli. V redakcii máme mixér, ktorý je praktický hneď z niekoľkých dôvodov.

Smoothie mixér personal blender zostava

Tak ako nadchol pri teste nás v redakcii, musí nadchnúť v podstate kohokoľvek, čo hľadá riešenie práve na problémy a témy:

  1. Malý a praktický mixér
  2. Mať v čom odniesť hotový koktail
  3. Čo najmenej neporiadku

Smoothie mixér Personal Blender od Tefal a 3x hurá

Škatuľa s nápisom Personal Blender v sebe ukrýva niekoľko dielov, ktoré sú ihneď pripravené na použitie. Všetko spolu tvorí za pár sekúnd pripravený smoothie mixér. Kovové telo pôsobí elegantne a pevno. Na jeho spodku sa nachádzajú prísavky, ktoré sa ihneď prisajú k pevnej linke a tak pri mixovaní nič nenatriasa a ani sa nešíri zvuk ďalej do kuchynskej linky.

Smoothie mixér Personal Blender Tefal zostava

Telo s motorom sa tak drží na jednom mieste. Na rozdiel od iných mixérov, klasických veľkých, je tento vybavený ľahko odnímateľným krytom s nožmi a pohárom. Na použitie mixéra nie je nutná žiadna zásadná veda. Jednoducho ho naplníte ovocím, zašrobujete krytom s nožmi a následne otočíte hore dnom. Takto sa dá nasadiť hravo na mixér a len stlačením sa nože aktivujú. Nie je tak potrebné žiadne tlačidlo, alebo čokoľvek iné, mimo samotné spojenie celej sady. Je malý a praktický. Veľmi rýchlo si spraví svoju prácu. Pomimo sa nedostáva nič a keď máte hotovo, jednoducho odnímete celý vrch aj s nožmi, otočíte naspäť pohár a viečko odšrobujete.

Smoothie mixér Personal Blender Tefal zostava

Nože sa dajú hneď hravo umyť a na zatvorenie pohára slúži druhé viečko s držiakom a otvorom na pitie. To je odpoveď na druhú otázku. Mixér totiž má, podobne, ako mnoho iných dnes populárnych smoothie mixérov, pohár na mixovanie zároveň ten na nosenie. Viečko s krytom na pitie je z tvrdého plastu a má dobre tesnenie na uzatvorenie miesta na pitie. V našom prípade ide o zelené viečko a nevieme, či sú v ponukách aj iné farebné odtiene.

Nakoniec je vyriešená aj tretia otázka. Čo najmenší neporiadok je jasný. Tým, že si pohár beriete so sebou, alebo je len používaný, v kuchyni zostane hlavná motorová časť spolu s nožmi. Tie sa dajú ihneď opláchnuť a motorová časť sa dá kdekoľvek v kuchyni skladovať. Chce to len zakryť nože, ktoré vyčnievajú bez pohára von. Celý prístroj pôsobí pevne. Žiaden diel nevyvoláva dojem, že sa rozpadne, alebo že je vytvorený z nekvalitných materiálov. Kovový hlavný diel pôsobí elegantne a pevne, absencia akéhokoľvek tlačidla zase tvorí dojem bezproblémovej prevádzky. Obsluhu zvládne ktokoľvek a pri opatrnom zaobchádzaní s mixovacím nožom zvládne prevádzku ktorýkoľvek aktívny člen domácnosti

Smoothie mixér Personal Blender Tefal zostava

TIP: mixér na smoothie nie je vždy mixér jedine na smoothie. Mixovať s ním môžete v podstate čokoľvek mäkké, čo sa podobá na ovocie. Smoothie označenie sa používa najmä preto, že takéto zariadenie je priamo riešením pre potreby športovcov a tých, čo holdujú ovocným koktailom. Čiže majú pohár, prídavné viečko a dajú sa ihneď používať. Sú vhodné veľkosťou, rýchlosťou a nenáročnosťou.

 


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu