Pisoár do rodinného domu nepatrí: využije ho obchod a verejnosť

Pisoár ako súčasť sanity na toaletách je doménou výhradne mužského využitia. Keramický materiál odolný voči znečisteniu, ľahko umývateľný a tvarovaný tak, aby plnil svoj účel, je bežne dostupným produktom v predajniach sanity, obkladov, alebo stavebnín.

Pisoáry

Napriek tomu, že sa s myšlienkou jeho nasadenia do rodinného domu pohrávalo viacero mužov, zrejme všetci nakoniec dospeli k jednému zásadnému názoru. Do bežného rodinného domu totiž nepatrí. Kým bidet sa ešte v niektorých väčších domoch s luxusnejším vybavením nájde, pisoár už veľmi nie.

Pisoár do bežného rodinného domu skôr nie, ako áno

Bežný rodinný dom je dom klasickej 4 člennej rodiny. Tam kde sú mužského rodu dvaja, či dokonca traja, nemusia využiť pisoár dosť na to, aby malo význam jeho udržiavanie a čistenie. Veľkopočetné rodiny na severnom Slovensku taktiež nesiahajú po pisoári, aj keď podmienky pre pravidelné používanie by boli oveľa väčšie. Pri menších deťoch si žiada inštaláciu nižšie, pri vyšších členoch domácnosti naopak nízky pisoár tvorí problém a riziko znečistenia. Jednoducho inak povedané riziko netrafenia sa počas celého vykonávania potreby.

Údržba pisoára

Pisoárov sa týkajú niektoré úkony a vyžadujú si určité úpravy v priestore. Nakoniec však môžu tvoriť zbytočné náklady, ktoré sa dali využiť aj inak. Tak napríklad:

  • Vžaduje obkladaný a voľný priestor, čistý priestor vo svojom okolí, ktorý bude možné pravidelne umývať, keďže aj najpresnejší strelec občas minie.
  • Zápach a možné baktérie sú možnosťou, pri niektorých dizajnovo nešťastne riešených typoch, alebo pri „nepresnom“ používaní je to samozrejmosťou.
  • Musí mať vhodný spôsob splachovania. Pri zriedkavom používaní a pri využívaní pohybového senzora sa v bežnom malom toaletnom priestore skôr preplatíte, keďže voda sa spustí podľa pohybu v okolí. Pohybový senzor má zmysel len pri vysokej frekvencii návštevníkov. Nekvalitné riešenia, ktoré sa spustia bez kontroly, dokážu vypustiť množstvo vody von oknom. Manuálne tlačidlo či páka sa používa pri zriedkavom využívaní pisoára.
  • Nie je nič pre tých, ktorí sa vyhýbajú pravidelnej hygiene obkladu a sanity.
  • Pisoáre nájdete v zozname produktov slovenských obchodov od najlacnejšieho na obchod.domazahrada.sk

Pisoár je určený primárne pre obchod a podnikanie

Pisoár vymysleli do súčasnej podoby jednoducho preto, aby zrýchlili využívanie toaliet a priniesli úsporu. Obchodné priestory disponujú väčším priestorom a pravidelnou údržbou upratovacími službami. Prevádzka tak netvorí náklady navyše, ktoré by sa dali inak rozpoznať. Pisoár má jednoduchú úlohu a pri jeho použití nie je nutný veľký priestor kabínky. Aj jeho použitie je rýchlejšie, než pri kabínkach. Zaľudnenie toaliet tak hrozí oveľa menej a tak aj zástupy ľudí sú o niečo kratšie. Význam to má pri kultúrnych podujatiach, na verejných priestranstvách, v podnikoch, predajniach, obchodných domoch, všade v podnikaní a v obchodoch. Jednoducho v prevádzkach, kde nachádza inštalácia pisoárov uplatnenie a význam.

Pisoár D-CODE

foto: príklad setu pisoár a splachovacie zariadenie za cenu zhruba 200 eur. Značka Duravit D-CODE D+S 2, so splachovaním Schell aktivovateľné stlačením. Zdroj: https://obchod.domazahrada.sk

Pisoár je bežne v predaji u predajcov toaliet, vaní a inej sanity. Jeho cena sa môže pohybovať od 200 EUR v rámci kompletu aj so splachovacím zariadením až do pokojne sumy viac ako 1000 EUR. Pre údržbu sa vyžaduje niekoľko prípravkov, alebo riešení. Inštaláciou v domácnosti nemusí vždy dochádzať k úspore na vode. Vstupné náklady sú spojené s inštaláciou prívodu studenej vody, odtoku, úprav obkladu, nákupe splachovacieho zariadenia, pisoáru, ale hlavne následne v pravidelnej údržbe.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu