Prezezávanie vetiev a strihanie 3x väčšou silou s Fiskars PowerGear™

Prerezávanie vetiev na záhrade a v lese si vyžaduje silu a presnosť. Fiskars už pred dvadsiatimi rokmi vyvinul patentovaný strihací mechanizmus PowerGear™. Prieskumy dokazujú, že je to stále najúčinnejší pracovný nástroj na trhu. Použitie trojstupňového ozubeného kolieska strojnásobuje strižný výkon a rovnomerne rozdeľuje pôsobiacu silu. Nové nožnice na vetvy Fiskars majú lepší ergonomický tvar a sú pohodlnejšie na použitie. Na rýchle prerezanie slabších vetiev sú tu zas nové nožnice Fiskars Solid™.

Strihanie vetiev

Nové nožnice na vetvy Fiskars PowerGear™ sú trikrát výkonnejšie než tie bežné. Ich ergonómia bola vylepšená tak, že strižný výkon môže byť vďaka technológii PowerGear™ využitý na maximum. Držadlá nožníc sú vyrobené z protišmykového a mäkkého kompozitného materiálu SoftGrip™. Nožnice perfektne padnú do ruky a ponúkajú pevný úchop i v prípade, že sú ruky vlhké alebo je na nich zemina. Nový výber materiálu zároveň poskytuje väčšie pohodlie a bezpečnosť pri práci. Držadlá sú z ľahkého a odolného hliníka, čo ich zároveň robí vodeodolnými. Precízne spodné ostrie je z nerezovej ocele a je potiahnuté nepriľnavým PTFE povrchom, ktorý redukuje trenie a zabraňuje tomu, aby sa odštiepené kusy vetiev prichytávali na čepele. Výsledkom je tak čistý a hladký povrch, ktorý sa ľahko udržiava.

Najčastejšou chybou v prerezávaní je, že je vetva odstrihnutá buď príliš blízko, či naopak, ďaleko od kmeňa stromu. To spôsobuje, že strom využije všetku svoju energiu na to, aby boli tieto chyby v prerezávaní napravené a rastlina je tak náchylnejšia na choroby. „Spodná čepeľ dvojčepeľových nožníc PowerGear™ X sa dá nastaviť na správnu vzdialenosť od kmeňa tak, aby bol výsledok prerezávania čo najlepší,“ hovorí Jari Ikäheimonen, globálny obchodný manažér Fiskars.

Nový rad PowerGear™ X series zahŕňa tri dvojčepeľové nožnice a jedny nákovkové nožnice.

Dvojčepeľové nožnice sú vhodné na čerstvé drevo a na precízne prerezávanie. Nákovkový model má jednu čepeľ, ktorá postupne prechádza do nákovkovej časti. Je najvhodnejší na prerezávanie silného a suchého dreva a na úkony, kde nie je treba čistý rez. Nožnice môžu byť použité na rezanie vetiev hrubých až 5 cm. V závislosti na konkrétnom modeli môžu nožnice dosiahnuť až do výšky troch metrov.

Nové nožnice majú sériové čísla. „Číslovanie umožňuje evidovať daný produkt, čo umožňuje individuálny zákaznícky servis. Číslo tiež nesie informáciu o výrobných detailoch produktu,“ vysvetľuje Ikäheimonen. Na záhrade je vždy niečo, čo treba aspoň trochu upraviť. Nové záhradné nožnice Fiskars Solid™ sú šikovným nástrojom pre rýchle a opakované prerezávanie a drobnejšie úpravy. Dvojčepeľové nožnice majú optimálny uhol roztvorenia, ktorý príliš nezaťažuje svaly na rukách. Sú vyrobené z ľahkého kompozitného materiálu a vďaka svojim nie príliš veľkým rozmerom sa skvele hodia i do menších rúk. Vďaka tomu je výrobok najodolnejší zo všetkých radov nožníc Fiskars. Horná rukoväť je z mäkkého SoftGrip™ materiálu a zaisťuje bezpečný a pohodlný úchop.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu