Pri výbere matraca sa partnerské kompromisy nevyplácajú

Partnerské vzťahy sú často o kompromisoch, v prípade zariaďovania novej spálne pre ne ale priestor nie je. Ženy i muži totiž pre zdravý spánok potrebujú odlišné matrace. Odborníci zistili, že drobné ženy často preležia matrac skôr ako statní muži. Môže za to iné rozloženie váhy tela, konkrétne u žien potom jej sústredenie v oblasti panvy. Matrace mužov naopak dostávajú najviac zabrať v oblasti brucha.

Matrace a spánok

Okrem rozloženia váhy je dôležitým faktorom tiež váha samotná. Ak žena váži 60 kg a jej partner o 30 kg viac, je jasné, že jeden matrac neposlúži obom rovnako dobre.

Ženy a hokejisti potrebujú mäkké matrace

Ženy kvôli svojej anatómii častejšie volia mäkké matrace, muži zase tvrdé. Samozrejme sa nájdu aj výnimky – napríklad hokejisti z NHL spia jedine na mäkkých. Sú totiž neustále tak pomliaždení, že by spánok na tvrdom matraci bol hotovým utrpením.

Je teda jasné, že pri výbere nového matraca musíme zohľadniť nielen pohlavie spáča, ale aj jeho osobné preferencie. Dôležitá je najmä najobľúbenejšia spánková poloha. Napríklad ženy, ktoré rady spia na bruchu, by mali rovno zabudnúť na tvrdé matrace.

Ak si ale nový matrac vyberáte vy aj partner, môžete naraziť na 2 problémy:

  1. Keď si zaobstaráte rovnaký matrac, pre jedného nebude vhodný.
  2. Keď budú matrace iné, každý môže byť inak vysoký.

Riešenie? Partnerské matrace!

Ani jedna varianta nie je ideálna, prvý dokonca zdraviu nebezpečná.V posteli totiž trávite približne tretinu života, obstaranie správneho matraca je preto kľúčové. Pri dlhodobom spánku na nevhodnom matraci riskujete bolesti chrbta, hlavy a rozvoj spánkových porúch.

Matrace a spánok

Riešením sú partnerské matrace od českej firmy Tropico. Tieto matrace sú obojstranné, pričom jedna strana je vhodná pre ženy a druhá pre mužov. Tajomstvo tkvie v použitých materiáloch a podpore iných anatomických zón. Napríklad luxusný extra vysoký matrac Fox má jednu stranu z lenivej bio peny, ktorá je mäkšia a vhodná aj pre alergikov. Druhá strana je potom z prirodzene tuhej peny Flexifoam® a má navyše ramennú kolísku pre uvoľnenie ramien. Na vybrané partnerské matrace sa navyše vzťahuje akcia 1 + 1 zdarma, novú spálňu tak vybavíte za polovicu ceny.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu