Recenzia: Baterka T6 CREE LED vás osvetlí s 800 lm a nabije telefón

Baterka T6 CREE LED značky Extol Light bude nepochybne jedno z tých zariadení, v ktorom sa ukrýva pár prekvapení a už prvé použitie vo vás zanechá príjemné dojmy. Baterka, ktorú vytiahnete von vždy, keď budete potrebovať osvetliť celú záhradu, či veľkú oblasť pred vami v sebe totiž ukrýva mimoriadnu silu.

Baterka T6 CREE LED značky Extol Light

Pri rozsvietení v ruke môže mať človek vzdialený 150 metrov a via cod vás dojem, že držíte malý reflector s priamym svetlom, no v skutočnosti pôjde len o baterku na svietenie. Práve skoré zotmenie v tomto čase priam vyzýva, aby sme riešili umelé osvetlenie. Ideálne to, s ktorým nie je problem vyraziť na obhliadku pozemku, či záhrady.

Baterka T6 CREE LED prekvapí hneď 6x

V prípade tohto modelu môžeme hovoriť o niekoľkých prekvapeniach. Žiadnu zásadnú negatívnu vlastnosť na výrobku badať nemožno už jednoducho preto, že má kvalitné vyhotovenie, zaujímavý dizajn, je odolná a mimoriadne výkonná. Dokáže pritom aj to, čo nemusí, ale človek nikdy nevie, kedy to využije.

1 – Kovové vyhotovenie

Batéria má konštrukciu z hliníka, je príjemný na dotyk, tvorí tak odolný dizajn, no zároveň je to slušný kúsok aj po stránke dizajnu. Porty pre nabíjanie a pre dobíjanie sa ukrývajú v šrobovateľnom a ľahko odhaliteľnom mieste.

2 – Ukryté nabíjanie a dobíjanie

Dôvod, prečo je rozlíšené nabíjanie a dobíjanie je ten, že bacteria sa nabíja pomocou rovnakého kábla, akým sa nabíja aj mobilný telefón. Ukrýva sat u aj druhý port, ktorý slúži na dobíjanie ďalších zariadení s rovnakým portom. Baterka je tak nakoniec prenosná nabíjačka, ktorá poslúži v tých prípadoch, kedy skrátka potrebujete telefón viac ako baterku.

3 – LED technológia

Vo vnútri sa ukrýva neuveriteľná svietivosť 800 lm, ktorá sa len ťažko dá zachytiť na kameru alebo fotoaparát. Pri vysvecovaní po záhrade jej silou len pripútate pozornosť susedov, ktorí zbystria pozornosť. Úsporné LED dovolí dlhšie svietenie bez výrazného vybíjania.

4 – 4000 mAh vo vnútri

Vo vnútri sa ukrýva silná batéria 4000 mAh a ak je LED úspornejší variant, než wolframová či iná drobná žiarovka, môžeme hovoriť o dlhom svietení a používaní. Batéria si preto môže dovoliť plniť funkciu prenosnej dobíjačky pre tablety, či mobily.

5 – Dosah svetla

S bežnou batériou sa vám nepodarí dosvietiť na druhú stranu rozľahlého poľa. Vzdialenosť 100 až 200 metrov je bezproblémová do takej mieri, že máte pocit, akoby baterka bola vzdialená len zopár metrov. Podľa výrobu má dosah 500 metrov. Krásna vzdialenosť, no nedokážeme ju overiť, keďže nemáme v „merku“ vzdialenosti a šírky pozemkov, kde sme baterku testovali. Predmety na  opačnej strane sa darí osvetliť pomerne ľahko a sú tak rozpoznateľné. Prichádzajúcu postavu si viete na takúto vzdialenosť osvetliť a hoci ona nevidí nič, vy vidíte hodnú dobu jeho kroky k vám.

6 – Minimum toho, čo poškodiť

Batéria nemá pohyblivé časti, Hoci sa neuvádzajú jej odolné schopnosti, pri niekoľkých pádoch na dlažbu, na štrk, betónový chodník a niekoľkých hodeniach do čerstvo rozkopanej zeminy rýľom v záhrade sa nejavia žiadne známky poškodenia. Baterka nemá žiadne extra diely. Kryt batérie je tuho skrutkovateľný, otáčavý kryt na porty sa dá utiahnuť. Žiarovka je riešená ako LED panel, ktorý nie je pohyblivý. Viac s baterkou hádzať určite nebudeme, no pre dokázanie, že aj niečo vydrží, sa neúmyselný aj úmyselný „crash test“ týmto skončil.

Baterka T6 CREE LED značky Extol Light

Baterka T6 CREE LED s extrémnou svietivosťou 800 lm je prekvapením. Celokovové prevedenie s gumeným tlačidlom. Šrobovací kryt pre porty USB a MicroUSB slúži buď na nabíjanie baterky, alebo po prepnutí káblu na nabíjanie mobilu, či tabletu z baterky. Vo vnútri sa nachádza 4000mAh. Svietivosť je naozaj úctyhodná, aj po 150 metroch je stále možné hovoriť o výbornej viditeľnosti a svetle. Dlhšiu vzdialenosť sme nemali ako otestovať.

Názory a postrehy

Batéria môže byť výborným spoločníkom na nočné obhliadky. Potešiť by relatívne mohla aj nočného strážnika, keďže má výborný dosah a osvetleného človeka svojou silou dokáže aj slušne oslepiť. Zaujímavé môže byť jej používanie pri nočnej turistike, alebo len pri turistike, pri ktorej vás zastihla tma. Dosah niekoľko stoviek metrov je skrátka úctyhodný. Na obale sa nachádza označenie EXTTRA STRONG, ktoré možno s ikonkou ľudských svalov vyznieva groteskne, no v konečnom dôsledku je jasné, že je uvádzané slovné spojenie je opodstatnené. Balený je v plastovom zlievanom obale. Súčasťou balenia je nabíjací kábel, inak nič viac potrebné nie je.  Koncovky tohto kábla majú niekoľko portov pre rôzne typy smart zariadení (micro USB typické pre Android, koncovka pre Apple a tablety Apple).

Ovládanie nie je nutné nijak výrazne popisovať. Sú dve fázy, plné svetlo a slabšie svetlo po druhom stlačení tlačidla. Tretie stlačenie opätovne svetlo vypína.

  • Výrobca: Extol Light
  • Dosah svetla: až 500 metrov uvádzaný výrobcom
  • Zdroj: nabíjanie vlastnej batérie 4000 mAh
  • Vyhotovenie: hliník
  • Svetlo: LED
  • Kódové označenie výrobku: 43124
  • Oficiálne stránky:  extol.sk

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu