Recenzia: Extol Light nabíjateľné LED svietidlo 20W 1400 lm 43125

Október boli len náznaky, no november sa už prejavil v plnej sile. Deň sa nám extrémne skrátil a tak nachádza význam umelé osvetlenie. Zariadenia v kategórii reflektory sú silným svietidlom, ktoré pri niektorých modeloch dokáže navodiť atmosféru dňa na dvore, či na osvetlenej rozostavanej stavbe. Príležitostí na využitie svietidiel je veľa. Tou prirodzenou je potreba predĺžiť pobyt vonku a nenechať sa vyhnať tmou niekam do tepla pod strechu.

Nabíjateľné svietidlo Extol light 20 W 1400 lm

V redakcii sme mali možnosť testovať zariadenie, ktoré ocení viacero typov ľudí. Vodiči s autami na cestách, kontrolóri v poľnohospodárstve, stavebníci, bežní smrteľníci s potrebou svietiť na chate, pri drevárni počas sekania dreva na zimu do krbu, no používateľom môže byť v konečnom dôsledku ktokoľvek, čo potrebuje poriadne svetlo vonku. Nie, dostupnosť elektrickej zástrčky sa nespomína zámerne. Model svietidla s kódovým označením 43125 si vystačí ako nabité zariadenie na svoju vlastnú batériu. Čiže ho môžete pokojne vytasiť na vysokohorskej chate na plašenie medveďov, hoci tí už zrejme spia.

Extol Light nabíjateľné LED svietidlo a jeho balenie

Extol Light 43125 je svietidlo balené v kartónovej škatuli. Súčasťou balenia je nabíjačka do klasickej siete, nabíjačka do auta a stojan utiahnuteľný pomocou hrubých skrutiek s veľkou plastovou hlavou. Tak ako klasické svietidlá tohto typu, svietidlo Extol Light, má konštrukciu použiteľnú na fasádu domu, ale aj pokojne na stojany určené pre podobný druh zariadení. Pre rameno s dierami pre skrutky sa dá uchytiť o čokoľvek, hoci len trčiaci klinec na plote. Znie to jednoducho, až primitívne. Pri výnimočných situáciách, ktoré nie sú vždy plánované, je však akékoľvek takéto použitie výhodou.

Nabíjateľné svietidlo zaujme už na prvý pohľad. Oranžové telo pôsobí pevne. Nie je veľmi veľké, preto popisovaný výkon 1400 lm určite zaujme. Spodná časť svietidla ukrýva vodotesne prekryté prepínacie tlačidlo. Stredná poloha je vypnutie. Obe krajné polohy znamenajú buď 1400 lm alebo opačná 700 lm svietivosť. Ich prepínanie môže byť ťažšie. Najmä pri novom prístroji sa mi zdá, že to chce trochu zručnosti. Vodotesný kryt dáva tušiť, že je tak svetlo pripravené aj na ťažšie podmienky vo vlhkom prostredí, alebo v daždi.  O ponáraní svetla pod vodu ale samozrejme nemôže byť reč. Krytom je prekrytý aj port pre nabíjanie. Keďže sú súčasťou balenia klasická sieťová aj autonabíjačka, je tak používateľ neobmedzený. Nabíjať môže počas jazdy autom a v aute tak môže svietidlo aj použiť. V prípade vybitia sa dá ľahko použiť priamo napojené na nabíjačku (svieti počas nabíjania).

Zásadné prednosti

Pri niekoľko dňovom skúšaní môžeme hovoriť o nasledovných prednostiach.

 • Nabíjateľné svetlo znamená, že po nabití je využívateľné aj na miestach, kde nie je žiadne prívod elektrickej energie. Vziať ho tak môžete na záhradu na dokončenie niektorých nevyhnutných úkonov, ktoré ste nestihli počas dňa. Na obhliadky, či len von, keď potrebujete narúbať drevo a zároveň chcete mať rozhľad po celom dvore pod dobre jasným svetlom.
 • Svietidlá tohto typu sa dobre prenášajú. 43125 má svoj stojan na ktorom pevne drží. Na niektorých miestach sa dá využiť jeho postavenie hore nohami a stojan z hora.
 • Dve úrovne výkonu sa prepínajú cez tlačidlo chránené pred vlhkosťou a rovnako tak aj port na trafo má svoj kryt.
 • Po inštalácii stojanu je stále manipulovateľný sklon svetla.
 • V prípade vybitia môže svetlo fungovať priamo na elektrický prúd.
 • Je ideálnym riešením najmú pre tých, čo ocenia batériu 4400 mAh a jej výkon. Taktiež samotné 1400 lm je slušný výkon s dobrým „dostrelom“ a rozptylom.
 • Použitá je technológia je LED
 • Svetlo v stojane má na výšku 30,8 cm, na šírku 21,4 cm, prípadne spredu dozadu v stojane šírku 18,5 cm. Len svetlo bez stojanu má rozmery 18 cm na šírku a 13,9 cm na výšku skla svietidla. Veľkosťou sa javí malý, ale nenechá sa zahanbiť batériou.

Hodnotenie

Svietidlo Extol Light 43125 je menších rozmerov, ľahké a ľahko prenášateľné. Na manipuláciu a ovládanie je veľmi jednoduché, pretože nepredstavuje žiadne nutnosti nastavení, či nutné pravidelné údržby. Má jasnú a jednoduchú konštrukciu, žiadne diely, ktoré by mohli byť časom poškodené. Svieti vďaka technológií LED a samo patrí do kategórie úspory A+. Používateľ na ňom ocení nabíjateľnú batériu, ľahkú prenášateľnosť a rúčku so stojanom. Autobatéria je naozaj vzácnosť s ktorou sa nestretávame bežne a tak na cestu autom nepotrebujete zháňať redukcie a nejaké po domácky vyrobené vychytávky.

 • Výrobca: Extol Light
 • Výkon: 20 W 1400 lm, prepínateľné na 10 W a 700 lm
 • Zdroj: nabíjanie vlastnej batérie 11,1V Li-ion,  4400 mAh
 • Svetlo: LED
 • Kódové označenie výrobku: 43125
 • Označenia: IP65, 12+230V,  MX-5005-20A
 • Oficiálne stránky:  extol.sk

Svietidlo Extol-Light 20 W 1400 lm


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu