Rebríkový radiátor do kúpeľne aj ako luxusný dizajnový doplnok

Rebríkový radiátor priam vyzýva k tomu, aby ste ho využívali ako vešiak, hoci niekedy vyvoláva nutkanie vyliezť po ňom k stropu. Kým dospelý človek zanechá tieto nápady už z princípu uvedomenia si svojej váhy, deťom netreba veľa a občas to skúsia z akejsi detskej prirodzenosti. Rebríkový radiátor má však najmä funkciu ľahšieho vykurovania v kúpeľni, kde sa takýto dizajn očakáva.

Rebríkový radiátor

foto: klasický rebríkový radiátor, foto: Radiátor Cordivari Luana

Rebríkový  radiátor v kúpeľni a na záchode má svoj zmysel

Posledných viac ako desať rokov sa takáto konštrukcia radiátorov používa v kúpeľniach a postupne aj v záchodoch jednoducho preto, že takýto dizajn je do podobných priestorov vhodný. Hoci je žiadaný hlavne v kúpeľni, kde nie je často nutné riešiť vykurovanie veľmi malými radiátormi, ako na väčšine malých toaliet, využitie má aj ako vešiak a sušič osušiek a uterákov. Tie, ako vieme z vlastných skúseností, majú schopnosti väčšej savosti a zadržiavajú vlhkosť. Pri nesprávnom sušení a nepriedušnosti sa uterák stáva viac nepoužiteľný a musí putovať do práčky. Rebríkový radiátor svojou konštrukciou používateľa motivuje tým, aby osuška putovala naň. Poslúži často aj ako sušiareň mokrej bielizne. Keďže však radiátor vyhrieva oveľa väčšou plochou, je výborným zdrojom tepla. Nuž a ak ešte stále hovoríme o rebríkových radiátoroch do kúpeľne, ako asi nazveme moderné a luxusné dizajnové kúsky, ktoré sa už nie vždy ponášajú na svojho prapôvodného predka – rebríkový radiátor?


Foto: ANDREA Cordivari

Luxusné riešenia do kúpeľne

Kúpeľne, ktorých majitelia investovali do výstavby, či prerábky viac, zväčša vynaložené prostriedky investujú do obkladu a dlažby. V kúpeľni je to hlavný základ. Až potom do armatúr a keramiky ako je umývadlo a vaňa. Dôležitým prvkom je ale radiátor, ak nie je vykurovanie riešené výhradne len podlahovým kúrením. Luxusné dizajny radiátorov do kúpeľne sú záležitosťou niekoľkých stoviek eur. Kým klasické riešenie je riešené podľa veľkosti, niektoré luxusné kúsky môžu mať jednotnú, alebo len pár veľkostných variantov.


Foto: Cordivari Alesandra


Foto: KELLY Cordivari Kelly


Foto: JUNGLE Cordivari Jungle


Foto: MOVIE Cordivari Movie


Foto: HAND Cordivari Hand


Foto: STEFANIA Cordivari Stefania

Na čo pozor pri nákupe radiátoru

Pri nákupe rebríkového radiátoru je vhodné dať si pozor na pomerne častý omyl. Online predajcovia často používajú jeden ilustračný obrázok vzhľadu na niekoľko veľkostných variantov. Podľa obrázka tak nevyberajte najmä preto, že najlacnejší z pomedzi rovnakých obrázkov bude ten najmenší. Jeho výkon pre veľkosť vašej miestnosti nemusí byť dostatočný. Kľúčová môže byť aj šírka, vďaka ktorej by sa napríklad nemuselo podariť rebríkový radiátor vtesnať na požadované miesto. Rozmery sledujte ako prvú vlastnosť.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu