Recenzia: Dvojčepeľové záhradné nožnice Fiskars Plus (P521)

Model záhradných nožníc známej fínskej značky Fiskars s označením P521 by sme mohli zaradiť medzi základné. Pri pohľade na označenie je nám ale jasné, že sú vyšším štandardom a budú ideálne pre tých, ktorí trávia čas v záhrade, pri záhonoch, strihajú mäkké rastliny, výhony, mladé konáre a chcú mať v rukách spoľahlivý nástroj. Ako sme si už predstavili základný model nožníc P26, dnes ideme trochu vyššie. Triedou, ale aj cenou. Opäť nejde o zlý kúsok a oproti P26 je o niečo výkonnejší.

Fiskars záhradné nožnice nůžky Plus P521

Naša zbierka nožníc vznikala za posledné roky viac menej nekontrolovateľne a bohato zastúpená séria nožníc FISKARS tak má viacero rôzne opotrebovaných kúskov. V našom seriály pôjdeme v rámci niekoľkých modelov postupne.

Záhradné nožnice Plus (P521)

Konštrukčne a výbavou sa na prvý pohľad javia nožnice Plus P521 ako zhodné s nožnicami P26 s rozdielom sfarbenia. P521 prinášajú typické FISKARS farby. Prevláda čierna s výraznou nezameniteľnou oranžovou. Tlačidlo zámku, ktoré sa dá rovnako tak z oboch strán odistiť a je tak určené pre ľavú aj pravú ruku, je zhodné s modelom P26. AK by sme ich priložili k sebe, až na pár milimetrový rozdiel v rukoväti a jej výške, nenájdeme zásadné rozdiely. A predsa však nejde o ten istý model a konštrukciu.

 • Maximálny priemer je uvádzaný ako 24 mm, počítajúc pritom s mäkkými konármi a výhonmi.
 • Horná rezná čepeľ je opatrená teflónovým povrchom pre hladší rez a menšie trenie.
 • V technickom popise nájdeme aj informáciu o rukoväti a materiáloch. Ergonomicky tvarovaná rukoväť FiberComp™ + technológia SoftGrip™ pre istý úchop a vyšší komfort

Spojivom a tým najdôležitejším spojením nožníc je silná imbusová skrutka, ako aj materiál oranžovej časti rukoväte. Nejde o typický plast, ako pri materiály čiernej farby. Oranžová je pogumovaný, mäkší a teplejší. Oveľa výraznejšie sa prejaví význam tejto pogumovanej časti v spotenej alebo len mokrej ruke. Pre ľudskú dlaň sú tieto nožnice pohodlné, nie ťažké, ani príliš nebezpečne ľahké. Obe čepele od seba drží pružina a úloha ľudskej ruky je stláčať pre strih.

Postrehy pri používaní:

 • Kvalitné nožnice známeho výrobcu si držia typické farby, dizajn, aj kvalitu.
 • Nožnice môžete skladovať v zásuvkách, boxoch pre náradie. Nedajú sa zavesiť, keďže nemajú otvor na šnúrku. Jediná chybička krásy, inak nič zásadné na konštrukcii nehnevá.
 • Značka a číslo modelu je viditeľné pri práci v pravej ruke. Poistka, alebo ak chcete zámok proti otváraniu, je otvoriteľný v oboch rukách. V oboch rukách je aj ľahko zatvárateľný. Zámok je počuteľný, ak nožnice uzamkne alebo odomkne. Ide to pohodlne a priestor (príležitosť) na poškodenie (zníženie životnosti) zatiaľ nevidieť.
 • Pri strihaní konárov robí

Ďalšie informácie:

Tento model je držiteľom ocenenia Red Dot Best of the Best.

 • Číslo výrobku: 1057167
 • Číslo výrobku: 1057167
 • Medzinárodné číslo (EAN): 6411501111142
 • Oficiálne stránky: https://www.fiskars.sk/

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu