Čistenie škárovačky a vodného kameňa? Prekvapí LM Descaling

Účinné prostriedky na čistenie kúpeľne, umývadiel, vane a okolia poznáme mnohé. Ba dokonca viac ich poznáme takých, ktoré sú určené do kúpeľne, ale pri vodnom kameni a prípadných farebnejších nánosoch si nedokážu poradiť. Pritom čo iné nás v kúpeľni a pri vírivkách trápi viac ako práve toto? Bežný ocot zaberá na mnoho problémov s vodným kameňom, ale len nedávno sme objavili slovenského výrobcu Isokor, ktorého prípravok pre boj s vodným kameňom LM Descaling nie je typický octom zapáchajúci čistič vodného kameňa a predsa má zaujímavejší výsledok. Tento názor nie je pritom platený, alebo predpripravený.

LM descaling recenzia vodný kameň

Testovali sme LM Descaling od Isokor

V kúpeľni (batérie, obkladačky a vodný kameň)

V kúpeľni sme strávili pár sekúnd postriekaním problematických miest, kde sa tvorí tvrdou vodou vytváraný vodný kameň. Okolie vodovodných batérií, na obklade v blízkosti vody, aj na miestach s pomalším odtokom vody. Rovnako tak v umývadle. Prakticky stačilo niekoľko minút, než zapôsobila zvedavosť. Vodovodná batéria stačila opláchnuť studenou vodou bez drhnutia. Obklad si vyžiadal pár prejdení kefkou bez drhnutia. Okolie vane bolo na tom podobne. Handrička navlhčená len tým, čo bolo ako pena nastriekané predtým, zotrela aj starší vodný kameň. Nastriekanie a ponechanie na pár minút si následne žiada len kefku, či handričku a okolie batérií opúšťa nečistota s ktorou ste nemuseli pohnúť bežnými prípravkami a octom.

Špárovačka medzi keramickými dlaždicami

Jeden z najvýraznejších účinkov má mať tento sprej na škárovačku medzi obkladom alebo dlažbou. Posúva tak priestor využitia ďalej ako len do kúpeľne a wellness. Čiže sa môžeme presunúť aj do kuchyne a chodby, či do ďalších priestorov, kde je dlažba a znečistená škárovačka. Teší pritom v prvom rade efekt.

Bežne podlahu umývame klasickým spôsobom. Časom každá špárovačka na podlahách získa tmavší odtieň. Preto sa volia tmavšie farby bežne. Tie bledšie zaniknú, a na miestach menej šliapaných a znečisťovaných, prípadne na sokloch sa môže zachovávať pôvodný odtieň špárovačky. Ako záloha toho, čo bolo použité pôvodne. Dosiahnuť ho je ťažké. Po nanesení peny a chvíľkovom pôsobení sme sa k pôvodnému odtieňu špárovačky naozaj priblížili. Má to však nevýhodu. Vyčistená špárovačka a konkrétne miesto teraz svietia a vyžaduje si to zásah v kompletne celej chodbe. Je pravdepodobné, že s rovnakým „problémom“ sa stretnú aj iní.

Postrehy:

  • Na vodovodnú batériu, všetky záhyby a aj kryté miesta (páková vodovodná batéria ukrýva zradný priestor práve ten pod párkou) stačí nastriekať a následne osprchovať, alebo opláchnuť. Pevnejšie nečistoty nám šli odstrániť ľahko handričkou a kefkou.
  • Pomerne rýchla práca s minimom námahy. To je plusom.
  • Neplánovane pri čistení špárovačky zisťujeme, že má LM Descaling účinok aj na niektoré staré zaschnuté kvapnuté nátery – zabudnuté kvapky, ktoré „ušli“ krytiu podlahy dávnejšie.
  • Čistič špárovačky LM Descaling majú aj ako súčasť kúpeľňového setu. Výrobca je zo Slovenska, prípravok vyrába na Slovensku a jeho stránky sú isokor.sk

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu