Aká komoda sa najviac hodí do vašej obývačky?

Komody sa hodia takmer do každej miestnosti v dome, a ani obývačka nie je výnimkou. Môžu sa stať súčasťou nábytkovej zostavy alebo dizajnovým solitérom. Ako nájsť ideálnu komodu do obývačky?

Nábytková zostava alebo samostatný kus?

Moderné komody niekedy bývajú súčasťou nábytkovej zostavy do obývačky, alebo sú aspoň súčasťou kolekcie a je možné dokúpiť si ich samostatne. V tomto prípade budú perfektne ladiť s ostatným nábytkom v obývačke. Ak si však komodu kupujete dodatočne, kolekcia už nemusí byť k dispozícii, niekto zasa túži skôr po jednom výraznejšom kúsku, ktorý oživí miestnosť.

komoda biela do obývačky

Pokiaľ patríte k tým, ktorí chcú, aby komoda splynula s okolitým nábytkom, na Okay.sk nájdete aj decentné a nadčasové komody. Nebude problém vybrať si takú, ktorá sa hodí k vašej nábytkovej zostave a nebude „rozbíjať“ kompaktný dizajn. Avšak nájdu sa aj skutočne pútavé kúsky s ambíciou stať sa dizajnovo dominantnejším modelom.

Zásuvková alebo kombinovaná komoda?

Asi najtypickejšia je zásuvková komoda, ale možností je logicky viac. Zásuvky sú ideálne na odkladanie hračiek, oblečenia, dokumentov, doplnkov a najrôznejších domácich potrieb. Výhodu je, že všetko je ukryté v komode. Pokiaľ chcete úložný priestor na veci, ktoré nemajú byť všetkým na očiach, stavte na zásuvkovú komodu. To isté platí aj pre komody s plnými dvierkami, teda v podstate skrinky.

komoda biela do obývačky

Ak ale chcete miesto na doplnky, dekorácie či fotografie, môžete ich uložiť na vrch komody. Ďalšou možnosťou sú kombinované komody, teda tie, ktoré majú zásuvky alebo plné dvierka doplnené otvorenými poličkami, alebo sklenené dvierka. Práve kombinované komody sú najčastejšou a najvhodnejšou voľbou do obývačky. Presklené časti je možné doplniť aj osvetlením, čím získa nielen komoda ale aj celá obývačka celkom iný šmrnc. Vyskúšajte.

Zdroj obrázkov: Pixel-Shot/Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu