Na trhu je nový rad nožov Tefal Ice Force. Čím nás zaujal?

Tefal máme zaužívanú značku známych panvíc. V posledných rokoch je výrazným predstaviteľom značiek elektrospotrebičov. Aktuálne nás zaujal aj nožmi. V domácnosti na Slovensku nachádzame rôzne prevažne nemecké značky, švajčiarske, ale výrazne ja zastúpené čínske značky. V rámci kvalít ale uprednostňujeme práve tie európske. V prípade Tefal Ice Force, čo je nový rad nožov značky Tefal, ide o nemeckú výrobu, slušný dizajn a spoľahlivú funkciu.

 Tefal Ice Force hodnotenie

Na trhu sa rôzne nože tohto radu predávajú samostatne. V našom prípade sme mali šťastie na set hneď niekoľkých nožov v pevnom drevenom stojane. Kým nože sú nemecké, stojan čínsky, spolu tvoria veľmi peknú a atraktívnu kombináciu a doplnok do kuchyne, ktorý určite nezostane skrytý v hornom šuflíku na nože.

Tefal Ice Force ako rad nožov od Tefalu

Antikorové nože radu Ice Force majú rôzne veľkosti a využitie. Ide o celokovové telo s pevnou plastovou rúčkou. Čepeľ je mimoriadne ostrá a nože na prvé poťažkanie ani nepôsobia, že sú ľahké a že ich len tak niečo zničí. Pôsobia chladne, ťažko, nie príliš, no pevne. Ostré čepele pri malých aj veľkých nie sú plechom, ktorý ľahko ohnete. Kvalita je poznať pri práci, rezaní. Najmä ak sú nože nové, môžeme pri mnohých hovoriť o kvalite. Nôž na pečivo má zúbky ostré a keďže je nemožné takýto nôž ostriť, predpokladá sa, že ostrými aj zostanú.

Tefal Ice Force hodnotenie

Nože v stojane pozostávajú z veľkého univerzálneho noža, z noža na mäso, noža na pečivo s dlhou čepeľou, ako aj dvoma menšími nožmi v dvoch rôznych veľkostiach. Sú to presne tie dva nože, ktoré nachádzajú neustále nejaké využitie na čokoľvek. Sú však aj tými, ktoré nebudete chcieť, na rozdiel od iných, dať deťom do ruky. Pre ostrosť v prvom rade.

Drevený stojan súčasťou setu

Drevený stojan je mierne tvarovaný a tak nie je ani typickým jednoduchým stojanom. Nože sa doň vkladajú netradične čepeľou horizontálne, nie z hora nadol, ako je to pri bežnej zaužívanej konštrukcii drevených stojanov. Tu sú nože bokom, čo sa odzrkadľuje na výzore stojanu s pozapichovanými nožmi v ňom. A prečo bokom? Náš starý stojan mal nože „z hora nadol“ po sklone hornej časti stojanu. Skúsili sme si teraz z boku a je jasné, prečo TEFAL zvolil bočné. Nôž stačí vsunúť na 1 cm a už drzí. Pevnej čepeli stačí tak málo, aby zostala zachytená. Prípadne nôž vložíte z polovice a sám skĺzne ďalej. Dôvody sú tak oveľa praktickejšie a zrejme aj tie hlavné, pre ktoré si výrobca zvolil takéto posadenie nožov doň.

Pre vzhľad môže ísť o peknú súčasť kuchyne a minimálne tak zaberajú priestor medzi starými nožmi v pôvodnej zásuvke kuchynskej linky.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu