Recenzia: Victorinox Hunter XT, vybavený vreckový nožík pre jednu ruku

Značka, o ktorej nie je veľmi nutné hovoriť a patrí medzi to svetovo najznámejšie v oblasti nožov, je Victorinox. Švajčiarsky výrobca nožov a napríklad slávneho švajčiarskeho nožíka za desaťročia pripravil niekoľko variácií pôvodného skladacieho nožíka. Preto dnes narazíme na viacero dizajnov, ale aj farieb, ktoré tvoria nožík so slávnym logom a helvétskym krížom.

Victorinox Hunter XT 0.8341.MC9 netradičný Švajčiar

Naposledy sme mali možnosť poťažkať si model VICTORINOX HUNTER XT, ktorý už pri balení je o niečo väčší než klasické modely. Po otvorení vysúvacej škatuľky pôsobí dominantne vystúpená opačná strana čepele hlavného noža, podobne ako na noži so zúbkovanou čepeľou. Hneď je jasné, že s týmto nožom nebude problém otvoriť si fľašu vína, či iný špiritus s korkovou zátkou. Vývrtka je totiž jeho súčasťou. Vynaliezavý človek však dávno vie že vývrtka slúži na ešte sto ďalších spôsobov.

Victorinox Hunter XT 0.8341.MC9

Ako je zvykom, Victorinox sú veľmi pevné nože s kvalitným prevedením. Platí to pochopiteľne aj o VICTORINOX HUNTER XT. Jeho konštrukcia je pevná. Vyvoláva akýsi podivný pocit istoty keďže z titulu značky má čo vydržať. Na druhej strane pri jeho cene a kvalite by bolo zverstvom vystavovať ho crash testom a zbytočnej surovosti. Je samozrejme jasné a aj sme to čakali, že bude tradične červený, no tento model je žltý, či skôr oranžový. Nemá typickú červenú farbu. Kto si pri švajčiarskych nožíkoch Victorinox potrpí na červenú, bude musieť pohľadať iný variant.

Victorinox Hunter XT 0.8341.MC9

Ten oranžový nesie celý názov Victorinox Hunter XT 0.8341.MC9. Netradičný je aj tvarovaním hlavnej čepele. Je to zvláštnosť, ale v žiadnom prípade nie na škodu. Dôraz je pri jeho konštrukcii kladený na použiteľnosť – otvoriteľnosť v jedinej ruke. Možno to chce na začiatok trochu cvik, ale ide to. Nôž je pevný, čepele nevylietavajú samovoľne a najmä ak je nôž celkom nový, je pochopiteľné, že to nejde tak ľahko.

Victorinox Hunter XT 0.8341.MC9

S čepeľou sa hravo pohráte na mäkkom dreve, oholíte káble, prípadne pokojne otestujte čepeľ na ovocí. Bežné drevo a menšie plochy z dreva oddelí pílka. Nejde o veľkú pílu s jej typickými vlastnosťami, čo samozrejme ani nemožno očakávať. Existuje ale veľa príležitostí, kedy sa menšia pílka a jej nedočkavo ostré zuby jednoducho hodia. V prírode, pri provizórnej výrobe nástrojov, pri práci v záhrade a podobne.

Technický pohľad na: VICTORINOX HUNTER XT 0.8341.MC9

  • Veľkosť: 111 cm.
  • Počet funkcií (nástrojov): 6

Vreckový nôž obsahuje:
1. veľká uzatváracia čepeľ s väčším očkom pre jednoručné otváranie
2. vývrtka
3. nerezový krúžok na kľúče
4. vyvrhovacia čepeľ s okom pre jednoručné otváranie
5. pílka na drevo
6. nylonová šnúrka


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu