Testujeme zastrihávač fúzov Rowenta Forever Sharp. Oplatí sa?

Pri používaní bežného zastrihávača vlasov sme si zvykli na jeho vlastnosti použiteľné na bradu. Následne povedomie o zastrihávačoch na bradu beriete len ako možnú zbytočnosť nahraditeľnú tým prvým. Presvedčili sme sa na vlastnej koži počas testovania zastrihávača ForeverSharp od Rowenty, že keď je niečo vyslovene na bradu a fúzy, potom na to je určite jasný dôvod.

Forever Sharp zastrihávač fúzov pod drobnohľadom

Niekde celkom na začiatku jeho používania boli pochybnosti o využiteľnosti nástroja, ak na to stačí zastrihávač vlasov. Dlhšie brady sú in, hipster štýl síce mierne utíchol, no televízia a reklamy nám dlhé brady prezentujú naďalej ako trend, ktorý len tak nezmizne. Kým niekto nosí fúzy na mušketiera, iní to nechávajú na prirodzenosti. Možno práve takí poznajú rozdiel medzi používaním prvého a druhého zastrihávača. Každý z nás sa k nemu dostane v určitom čase. Buď ako k dosiaľ neznámej novinke, alebo k niečomu, čo už nachádza v niekoho kúpeľni svoje miesto.

ForeverSharp recenzia

Forever Sharp už vo svojom názve tvrdí, že je stále ostrý a pripravený na prevádzku. Nepotrebuje údržbu, aj keď nejaké to prečistenie a oprášenie mu nie je na škodu. Malý prístroj zabalený v menšej škatuli, je samostatným telom bez akéhokoľvek prívodného káblu. Ten je súčasťou balenia, no už priamo z výroby je prístroj nabitý. V našom prípade je prekvapivo schopný vydržať už tretí mesiac bez nabíjania. Je teda otázne, koľko naozaj vydrží ak je plne nabitý a či vôbec bol od výroby nabitý full, alebo len čiastočne. Zatiaľ si jesť nepýta. Nabíjanie je možné pomocou USB kábla. To znamená, že nabiť ho môžete pomocou moderného televízora, počítača, či odnímateľnej zástrčky pre smartphone. Samozrejme EU dvojkolíková zástrčka je súčasťou.

Malý a na dotyk hutný, konštrukčne pevný, disponuje jednoduchou výbavou. Tvoria ju tri nadstavce s číselným označením. Ale pokojne sa dá pracovať aj bez nich. Povedzme v prípadoch, kedy potrebujete zastrihnúť fúzy až pri pokožke. Núti to skúsiť holenie, vieme. Skúšali sme a nie je to na vyslovene holenie. Respektíve ForeverSharp holí, no nie tak tesne pri pokožke, ako ostrá žiletka s penou na holenie. Veľké plochy síce oholí, no nie do hladka, ako skôr v štýle zachovania „farby“ na tvári od drobných chĺpkov. Stále to je totiž zastrihávač. Jeho nespornou výhodou je schopnosť obojsmerného zastrihávania, čiže s nadstavcom stačí len kĺzať po pokožke tváre hore a dole a chĺpky, ktoré sú v ceste z hora aj zo spodku, jednoducho padnú za obeť.

Výhody a postrehy:

 • Batéria od výroby stále drží. Je ťažké zhodnotiť, akú možnú výdrž vôbec môžeme očakávať a koľko rokov takáto výdrž vôbec zostane zachovaná.
 • Zastrihávanie je možné oboma stranami pohyblivej čepele
 • Žiadne prívodné káble počas práce nie sú potrebné
 • Tri nadstavce prispôsobené obojstrannej čepeli
 • Malé rozmery
 • Vodeodolný
 • Nešklbe. Pri nepreháňaných pohyboch ide pekne rovnomerne.
 • Na brade je vidieť rozdiel v úprave. Vyzerá vzhľadne, rovnomerne
 • Vďaka holiacej schopnosti a nadstavcom sa dá brada veľmi ľahko tvarovať

Čo my na to?

Zastrihávačov fúzov je na trhu naozaj mnoho. Zatiaľ nemáme možnosť porovnávať s viacerými inými. Viditeľný rozdiel je pri práci s bežným zastrihávačom. Rozdiel je vo veľkosti, praktickosti a čepeliach vyslovene určených pre pohyb po tvári. Tvár má predsa len ostrejšie kontúry v okolí brady a žiada si väčšiu precíznosť. Na tieto potreby reaguje ForeverSharp, nestraší príliš hlučným motorom, nezavadzia káblom. Poslúži pokojne aj niekde na cestách, či v púšti bez elektriny. To len ako príklad. Nežiada si žiadne komplikované ovládanie. Ovláda sa totiž len jediným tlačidlom a všetky tri rôzne veľké nadstavce sú ľahko odnímateľné dvoma prstami, kým pri práci pevne držia kde majú. Konštrukčne je drobný prístroj pevný, nemá voľné diely, ani lacné materiálové vyhotovenie. Určený je do suchého prostredia. Po použití je odporúčané pretretie čepelí lubrikantom. Ide o gél, ktorý má zaistiť dlhoročnú trvácnosť čepelí. Gél je súčasťou celého balenia.

Hovoríme o praktickom pomocníkovi na cesty, aj keď je škoda, že nie je súčasťou nejaké to vrecko, či taštička, ktorá by poslúžila na jeho prenášanie. Hodí sa komukoľvek, kto si udržuje bradu. Ak je súčasťou jeho imidžu, zrejme už dávno objavil tento typ vybavenia kúpeľne aj bez nás. Využitie nájde pri rôznych úpravách, tvarovaní, poteší nenáročné fungovanie a samozrejme výdrž batérie.

Niekoľko technických údajov:

 • Model: Forever Sharp TN600FA
 • Značka: Rowenta
 • Výdrž batérie: uvádzajú 120 minút
 • Čepeľ: antikorová bez nutnosti ostrenia
 • Oficiálne stránky: https://www.rowenta.sk

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu