Traktory pre profíkov, aj začínajúcich hospodárov

V dnešnej dobe je už zvykom, že každý správny hospodár má vo svojej výbave, namiesto kopy mechanického záhradného náčinia či prístrojov na vybrané aktivity jedného plnoautomatizovaného pomocníka, s ktorým zvládne všetky úkony naraz, a to bez zbytočnej námahy či celodenného pobytu na poli. Reč je o malých, stredných alebo veľkých traktoroch, ktoré sa dokonale prispôsobia vašim potrebám počas celého roka.

Branson traktor

Plne k vašim službám

Časy, kedy predstavovali tieto priemyselné vozidlá skôr kopu železa, ktorá sa sotva presúvala po vašom poli či priľahlej ceste a jedinou prídavnou funkciou traktora bola možnosť pripojenia vlečky, ktorá odniesla váš materiál či úrodu do stodoly, sú dávno preč. Dnes viete urobiť z vášho traktora skutočne praktického a univerzálneho pomocníka, ktorý vyniká ako po stránke technickej, tak aj možnosťou pripojiť tucet šikovného a plnoautomatizovaného príslušenstva.

Už v štandardnej výbave sa môžete tešiť na čelný nakladač, ktorý vám poslúži na manipuláciu a presun materiálu rôzneho skupenstva a váhy na miesto určenia. V prípade, že by ste chceli váš traktor využívať inak, tak je možné nakladač demontovať a vymeniť za paletizačné vidly, zametač alebo dokonca radlicu na sneh.

V strede a na chrbte traktora sú pripravené zase tzv. hydraulické vývody, ktoré slúžia na pripojenie všestranného a užitočného príslušenstva. Z bohatej ponuky môžeme vybrať napríklad bočnú diskovú kosu, mulčovač, rotavátor, pluh, pôdny vrták, podkop alebo vlečku či zberač trávy. Kosu a mulčovač oceníte, pokiaľ patrí k vašim pravidelným aktivitám v hospodárstve aj rutinné kosenie trávy. Rotavátor alebo pluh pomôžu zase všetkým tým, ktorí majú na starosti prípravu a zber úrody. Napokon, podkop alebo pôdny vrták vám poslúžia, v prípade že plánujete váš traktor využívať aj v stavebníctve.

Branson traktor

Moderný a komfortný zároveň

Ďalším veľkým strašiakom pri kúpe traktora bola jeho obsluha či samotný komfort jazdy, ktorá vyhovovala skôr drsnejším náturám. Dnes sú už podobné neduhy minulosťou a taká jazda po poli či záhrade môže byť pre vás rovnako komfortná, ako keby ste sedeli vo vašom aute.

Samozrejmosťou je plnoautomatizovaná synchronizovaná alebo dokonca hydrostatická prevodovka, pri ktorej nie je potrebné, aby ste s vašim traktorom museli zastavovať, v prípade, že chcete iba zmeniť smer jazdy. Na strane druhej, však máte k dispozícii celkovo 24 rýchlostných stupňov, 12 dopredu a 12 dozadu. Pri hydrostatickej prevodovke, ktorej funkčnosť spočíva v jednoduchom stláčaní pedálu, sa potom bavíme už o maximálne plynulej a tichej jazde, ktorú by vám závidel aj ktorýkoľvek šofér na cestách.

Branson traktor

Dynamickejšie a užívateľsky príjemnejšie je aj otáčanie kolies, ktoré zvládajú aj uhol 56 stupňov, čim sa samotné ovládanie traktora stáva praktickejším aj v prípade, že sa pohybujete v rámci úzkych či ťažšie dostupných terénov. K náprave potom možno pripojiť aj zadným diferenciálom ovládaný pohon všetkých 4 kolies, ktorý oceníte najmä pri presune po cestných komunikáciách.

Pri veľkých traktoroch sa komfort týka aj samotnej kabínky šoféra, ktorá už nemusí nutne pripomínať pojazdnú chladničku, v ktorej okrem zvuku motora nepočujete vôbec nič. Naopak, tešiť sa môžete na klimatizovaný priestor, ktorý vo svojej výbave ponúka napríklad aj vstavané rádio, aby vám práca na poli či záhrade ubehla čo najrýchlejšie. Ostatne, samotné motory traktorov sú už v dnešnej dobe maximálne ekologické a úsporné, ktoré potešia ako životné prostredie, tak aj vašu peňaženku.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu